Bağ-kur emeklisimi yoksa SSK emeklisimi daha avantajlı?

KARAİSA

SMS Activated
Adim isa bilgi Almamda yardimci olursaniz memnun olurum, benim 2011 den itibaren yüzde 51 engelli Raporum bulunmakta ssk olarak nisan 1997 başlangicim var ,aralik 2007 çikiş Pirim gün olarak 3626 mevcut,bağ-kur olarakta mayis 2014 ten beri Sigortaliyim ve 347 günüm var totalde 4000 gün ortalama olarak bu duruma göre ,ssk'li olarak çalişmaya başlar isem.

1) vergi indirimindem hemen yararlanip emeklilik için başvuru yapabilirmiyim, yada ne kadar süre beklemem gerekir.
2)bağ-kura devam edip 4320 gün ilemi Emekl? Olayim
3)benim açimdan hangisi daha iyidir

Size sitemizden bir link atıyorum incelerseniz bir çok sorunuzun cevabı var.

http://engelliler.gen.tr/f11/engellilerin-erken-emeklilik-sartlari-haklari-24169/

Sizin vergi indirimini %40 almanız halinde bile emeklilik şartlarınız neredeyse oluşmuş yanlız bu şartlarda bağkur emekliisi olabilirsiniz sebebi ise son 7 yılın 3,5 yılını hangi kuruma prim ödediğinizle ilgili.

Şahsi fikrime gelirsek siz ssk dan emekli olmak için en az 2.5 yıl daha ssk lı olarak çalışmanız gereeicek bence dilekçenizi verin ve emekli olmaya çalışın emekli ikende çalışma imkanınız varsa çalışmaya devam edersiniz.

%15 Gibi bir oranla maaşınızdan sağlık sigortası amaçlı bir kesinti olacaktır çalımanız halinde yanlış hatırlamıyorsam o yüzdede %10 seviyesine çekilecek her halükarda emekliliğiniz garanti olursa diğer koşullara göre karar size aittir.

selam halıl abı ben yenı uye oldum ve bır konuda bılgı almak ıstıyorum bana ozel mesaj atarsanız sevınırım ben evde bakım maası alıyordum ve ıkı aydır alamıyorum calısıyo olarak gozukuyorum ve sıgortalıyım bu yuzden evde bakım maası alamazsınız denıldı ve ıptal edıldı ne yapmam lazım tekrar maasımı almak ıcın yardımcı olurmusunuz

Geri