Bağ-kur prim borçlarını toplu ödemek

Yunuslar08

SMS Activated
Merhaba arkadaşlar ben %65 engelliyim fakat vergi indiriminden faydalanıp emekli olamıyorum nedenmi çünkü günüm yok 1800 gün sgk dan var 1800 güne daha ihtiyacım var fakat bagkura borcumdan dolayı bana lazım olan 1800 günü parasını ödeyip geri alamıyorum müracaat ettim fakat bana söylenen şu ne kadar ihtiyacın varsa o günü geri alamazsın borcunun tamamını ödemesin dediler ama bana 1800 gün üstündeki Güne ihtiyacım yok şimdi ben ne yapmalıyım bu durumu nasıl asmaliyim bana yardımcı olabilecek biri varmı bu konulara vakıf biri bana yardımcı olsun lütfen

SM-G925F cihazımdan Engelliler.Gen.Tr mobil uygulama ile gönderildi

Anladığım kadarıyla sizin emekli olmanız için prim gün sayınız yetersiz. Size emekli olmak için 1800 gün daha lazım ve siz bu 1800 günlük prim borcunu toplu olarak ödeyebilirmiyim diye soruyorsunuz. Eğer sorunuzu doğru anladıysam yanıtım şudur. Emeklilikte eksik primlerin toplu ödenmesi için erkeklerin askerlik borçlanması kadınların ise doğum borçlanması yaparak toplu prim ödeme imkanları var. Bunun dışında eksik primlerin topluca ödeme seçeneği yok, fakat devlet zaman zaman toplu prim ödeme imkanıda sunuyor. Yanlış hatırlamıyorsam yakın zamanda böyle imkanda sundu. Ama dediğim gibi konuya tam vakıf değilim. SGK ya sorup daha net bilgi alabilirsiniz.

Geri