Bağırsak ameliyatı geçiren ve %80 maluliyet raporu olan emekli olabilir mi?

slm halıl bey : ben ankaradn serkan ben babam için bır soru sormak istemıstım babam 1985 de ınce bagırsak amelıyatı gecırdı 2001 de ıse ankara ıbnı sına hastanesınde hematolıjı onkolojıde tedavı gördu bıyopsı ve kemo tropı gördü en son ıse 29,04,2011 de tıp fakultesı hematolıjı ve kök hücre nakılde tedavı gördu aynı sekılde kemotropı ve bıopsı oldu ve calısamıyor babama %80 malulıyet raporu verdıler ssk iş günü toplamı ise 4662 gün dür sıgorta baslangıcı ıse 1978 dır malulen emeklı olabılırmı babam fakultenın raporu gecerlı oluyormu cvp verırsenız cok sevınırım efendım

Malulen emekli olabilmek için ilk sigortalılık tarihinde maluliyet derecesinde (%60) sakatlığın olmaması, 10 yıl hizmet süresi ve 1800 gün prim gerekmektedir. Babanız malulen emekli olmak için gerekli şartları taşıyor gözüküyor. Ek olarak malulen emeklilik için kuruma başvurduğunuzda kurum elinizdeki raporu kabul etmez. Sizi yeni rapor hastaneye gönderir.

ılk sıgortalık tarıhınde malıluyet ve sakatlıgı bulunmamaktadır 1985 yılında ınce bagırsak amelıyatı olmustu sigorta baslangıcı ıse 1978 dır efendım fakülte raporu gecerlı olmuyor galıba ozmn anladıgım kadarıyla pekı devlet hastanelerını yanı gıdecegımız kurumu ssk belırlıyor yoksa her hangı bır saglık bakanlıgı bünyesındekı hastaneye kendımızmı gıdıyoruz devlet hastanesınden aldıgımız rapor ıle malulen emeklı olabılıyormu ... saygılarımla cvp verırmısınız efendım

siz kuruma "malulen emeklilik" için başvuruda bulunduğunuzda onlar sizi en yakın "sağlık kurulu vermeye yetkili" bir hastaneye sevk eder. hastane hastalığın teşhisini yapar durumu maluliyet dairesine bildirir ora malul olduğunuza karar verirse emekli olursunuz.

Geri