Bağkur ve 2022 maaşı

ferhan

Üye
Üye
İyi akşamlar size iki sorum olacaktı.
İlk sorum eşim tavuk dükkanı işletiyor babası emekli olduğu için vergi levhası babasını üzerine kendi adına almayı düşünüyor kendi adına alıpta bağkurlu olursa bende mi bağkurlu oluyorum şuan yeşil kartlıyım ve oğlumun engelli yakını aylığını alıyorum.

2. Sorumda oğlum 18 yaşına girecek dolayısıyla vasisi olacam eğer bağkurlu olursam vasi olduğum içinde bağkurlu olmak 2022 maaşına engel olurmu acaba. Biraz karışık gibi oldu ama kusura bakmayın.

SM-J610F cihazımdan Engelliler.Gen.Tr mobil uygulama ile gönderildi

nadengi30

Üye
Üye
Eşiniz bağkurlu oldumu sizde olursunuz ve maaş kesilir. diğer soruya tam emin olamadığım için cevap veremem

DRA-L21 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

septik

Editör
Editör
[MENTION=6627]ferhan[/MENTION]

Oğlunuzdan dolayı 18 yaş altı engelli maaşı alıyor olmanız sizin sgk kollarından yararlanmaya başladığınız an kesilir. Fakat oğlunuz reşit yani 19 undan gün aldığı zaman tekrar sydv na engelli maaşı müracaatı yapabilirsiniz. Gelir testinde kişi başı gelir seviyesi altında bir rakam çıkarsa maaş tekrar bağlanır. Sizin vasi olmanız oğlunuzun haklarını kısıtlamaz.

ferhan

Üye
Üye
Tşk ederim septik bey. Yani ben bağkurlu olursam bide vasi olursam oğluma engelli maaşı başvurusunda bulunursam bir sıkıntı çıkmaz doğrumu anladım.

SM-J610F cihazımdan Engelliler.Gen.Tr mobil uygulama ile gönderildi

Tekerlekli Sandalye