Bağkur'dan erken yaşlılık emekliliği?

mrb dostlar 22.03.1969 doğumluyum 11 yıl 2 ay bağ kur hizmeti primimde 4020 gün ilk bağkur ödemem 1991 mayıs ayı şimdi size başımdan geçen emeklilik serüvenini yazacağım kasım 2013 de sgk ya başvurdum malulen emeklilik için beni giresun devlet hastahanesine sevk ettiler 7 hastalıktan kardiyoloji %61 noroloji %60 verdi öteki geriye kalan hastalıkların oranlarını yazmıyorum %60 altında dev hastahanesi sgk ya gönderiyor sgk da ankaraya sonuç red sebebide şöyle yazıyor %60 özürünüz yoktur kısaca yazdım sonra memurun biri (ALLAH RAZI OLSUN) sana 28/5 den emeklilik için dilekçe yazalım dedi 28/5 (ERKEN YAŞLILIK EMEKLİLİĞİ ) imiş yazdık ankaraya gönderildi tabii 4 ay oldu buraya kadar işlemler ankaradan haber geldi diyorki giresun dev hastahanesi raporu incelenmiştir karar verilmessi için tam teşekküllü üniversite hastahanesine sevki 135 km yol trabzon farabi hastahanesi gittim 5 hastalıktan yazdılar noroloji kardiyoloji psikyatri ortapedi nefroloji 3 ay içinde 5 kez git gel den sonra işim bitti sağlık kuruluna verilecek dosya ordanda giresun sgk ya ordanda ankaraya trabzonda işlemlerim 9 mayıs 2014 de bitti bu arada ortapediden %24 kardiyoloji %60 norolojidende %72 aldım öbür 2 hastalığımın oranlarını öğrenemedim 9 mayıstan sonra 4 hastalığım trabzon sağlık kuruluna gitmiş 10 gün önce nefroloji sekreterliğini aradım neden 1 ay kadar oldu 1 dosyayı hastane içinde sağlık kuruluna teslim etmek bu kadar zormu dedim tabiki telefonla görüşüyorum 3 saat önce yine aradım prof seminerdeymiş ondan gecikmiş şimdi odasına imzaya gitti arkadaş dedi beklemeye devam sayın yöneticilerime şunu sormak istiyorum yukarıda yazdığım gibi erken yaşlılık emeklisi olabilirmiyim NOT;bağ kurlu olmadan önce hiç bir hastalığım raporum vs yoktur hastalığım 2 sene önce beyin damarıma pıhtı atması sebebi sonucu çıktı cevabınızı bekliyorum gelişmelerde bu sitede sizleri haberdar edeceğim saygılarımla

Bu bağkur kadar engelli emekliliğinde direten başka bir kurum yoktur sanırım. Özellikle malulen eemklilik başvurularında inanılmaz bi ketunluk sergiliyorlar. Burda anlattıklarınıza ve size verilen oranlara baktığımızda "malulen emekli" olmamanız için hiç bir neden yok. ama söz konusu bağkur olunca neyin ne olacağını kestirmek için müneccim olmanız lazım.
Bağkur'dan Çalışma Gücünde (özür oranı) Kayıp Oranı %60 ve daha çok olanlar: 15 yıl, 3960 günle emekli olabilir.

Birim İşlem
1 23.06.2014 GİRESUN SGİM GELEN GİDEN EVRAK SERVİSİNE ELDEN SEVK EDİLMEK ÜZERE İŞLENDİ
2 23.06.2014 GİRESUN SGİM GELEN GİDEN EVRAK SERVİSİNE ZİMMETTEN ÇIKARILDI
3 24.06.2014 ANKARA SGİM KOCATEPE SAĞLIK SGM DESTEK HİZMETLERİ-1 (GELEN/GİDEN EVRAK) SERVİSİNE APS İLE GÖN. ÜZERE İŞLENDİ
4 24.06.2014 ANKARA SGİM KOCATEPE SAĞLIK SGM DESTEK HİZMETLERİ-1 (GELEN/GİDEN EVRAK) SERVİSİNE ZİMMETTEN ÇIKARILDI
5 25.06.2014 ANKARA SGİM KOCATEPE SAĞLIK SGM SAĞLIK KURULU BÜRO İŞLEMLERİ SERVİSİ-1 ELDEN SEVK EDİLMEK ÜZERE İŞLENDİ
6 25.06.2014 ANKARA SGİM KOCATEPE SAĞLIK SGM SAĞLIK KURULU BÜRO İŞLEMLERİ SERVİSİ-1 ZİMMETTEN ÇIKARILDI selamlar halil bey emekliliğimin onaylanıp yada onaylanmadığını nasıl öğrenebilirim

Zimmetten çıkartıdı ibaresi evrakla olan işlemin bittiği size ulaştırılmak üzere postaya verildiği anlamına gelir. 1-2 hafta içinde bi sonuç alırsınız diye umuyorum...

bugün itibari ile 5510 sayılı kanunun 28. maddesinden %89 la emekli olduğumu öğrenmiş bulunmaktayım sayın halil yılmazada değerli yorumları için tşk ederim

Selam Aretias,

Emekliliğiniz hayırlı, uğurlu olsun dileklerimle :)

kirmizi_kadife_pasta_red_velvet_cake_800708.jpg

öncelikle hepinize tşk eder hayırlı bayramlar dilerim sgk gittim bana 2003 senesinden kalma 16 ay borç çıkardılar (6552) tl bu parayı ödemeden emekli işlemlerimi yapmıyorlar emekliliğe hak kazandım bankalar kredi verirmi ve prim ödemem 4042 günmüş ödeyebilirsem 4504 primim olacak 462 gün fazlalaşıyor bu maaşımı biraz olsun artırırmı saygılarımla

Geri