Bakan Fatma Şahin'den ÖMSS ile ilgili Haber Var: Yeni Kadrolar Açmaya Çalışıyoruz

YassaX

Üye
Üye
Arkadaşlar ASP Bakanı Fatma ŞAHİN ; Resmi Twitter Hesabından ÖMSS ile ilgili olarak 29 Ocak 2013 Salı Günü 2 Saat önce, yani Saat 11.45 'te Aşağıdaki açıklamayı yaptı :

Açıklamanın LİNKİ : https://twitter.com/FatmaSahin_ASPB

Fotoğraf LİNKİ : https://twitter.com/FatmaSahin_ASPB/status/296206803895742464/photo/1

AÇIKLAMA :""" Engellinin istihdam oranlarını yükseltmek için, boş kadroları doldurmaya, yeni kadrolar açmaya çalışıyoruz. """

Umarım ÖMSS / 2013 - 1. Tercih Atamaları için Olumlu gelişmeler olur ve Kadro Sayıları Artırılıp, Düz Memur İstihdamına daha çok yer verirler ...

ALLAH HEPİMİZİN YAR & YARDIMCISI OLSUN ...

Saygılar ...

YassaX ...

EnemyHunter

Üye
Üye
Kadın uğraşıyor daha ne yapsın inşallah görüşmelerden olumlu sonuçlar çıkar

derderbo

Üye
Üye
Amin Allah razı olsun senden YassaX hep umudum vardı olacak inşallah

polyanna

Üye
Üye
arkadaşlar bir akrabamın oğlu 25 yaşında ve 60 puanı var atanabilir mi acaba?nere olursa gitmek istiyor..

YassaX

Üye
Üye
polyanna ; Akrabanızın oğlu hangi eğitim düzeyinden ÖMSS ye girdi ? Sıralaması Nedir ? Bitiriği Okul Nedir ? Mesleği Var mıdır ? Sertifikaları var mıdır ? Bir örnek vereyim : Bahsettiğiniz arkadaş ister Lise, ister Ön Lisans İster Lisans olsun; eğer bir mesleği olmadan düz memurluk için tercih yapacaksa ; yani lise için 2001 , Ön Lisans için 3001 , Lisans için 4001 Kadroları için açık konuşmam gerekirse ÖMSS / 2013 - 1. Tercih Döneminde yerleşme şansı olmaz ... Ancak ; Akrabanızın oğlu Elektrikçi , ya da muhasebeci vs vs ; onun için Meslek Nitelik Kodlarında varsa Kontenjan şansı olabilir ... Ya da Ziraat Mühendisi , Ya da İmam Hatip Mezunu Müezzin diyelim, o zaman şansı olabilir ...

Saygılar ...

YassaX

Üye
Üye
Amin Allah razı olsun senden YassaX hep umudum vardı olacak inşallah

derderbo ; Amin . İNŞALLAH ... ALLAH SENDEN DE ; CÜMLEMİZDEN DE RAZI OLSUN İNŞALLAH ... Umutlarımız hiç bitmesin Kardeşim ...

Saygılar ...

deniz11

Üye
Üye
umarım aynen olur zaten secenekler çok az sayının artması iyi olur...

emir_26

Üye
Üye
Merhaba;
umarım hepimiz için hayırlısı ile sonuçlanır.Ben ortaöğretim mezunuyum 82 puan aldım bu atamalarda şansım varmı yada tercihlerde nasıl yol izlemeliyim yardımcı olabilirmisiniz?

YassaX

Üye
Üye
emir_26 ; Ortaöğretim ile ilgili Sorularınızı & Yorumlarınızı; bundan sonra verdiğim LİNK'ten yazabilirsiniz :

http://engelliler.gen.tr/f98/omss-ortaogretim-mezunlarina-ait-kadrolar-18218/index3.html

Ortaöğretim mezunu 82 Puanınız varmış. Sanırım Sıralamada 3.200 lerde ...Puanınız ve Sıralamanız atanabileceğiniz bir seviyede. ÖMSS / 2013 - 1. Tercih dönemi için; güzel bir strateji belirlemeniz gerekmektedir. Vereceğim LİNK'ten 1. Atamada En düşük ve En yüksek puanlara ve illere bakmalısınız . ÖSYM:::T.C. Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi ... Bu atamada illa atanmak istiyorum diyorsanız ; İlk 11-12 Tercihinizi memurluk , son 3-4 tercihinizi de hizmetli kadroları için düşünebilirsiniz ... Hakkınızda Hayırlısı Olsun ...

Saygılar ...

emir_26

Üye
Üye
çok teşekür ederim verdiğiniz bilgiler için daha yeniyim sayfada burdan açılış yapayım dedim sıralamam 2954 hepimiz için hayırlısı olur inşallah

YassaX

Üye
Üye
emir_26 ; Aramıza Hoşgeldiniz ... Anladım ... Rica Ederim ... Hakkınızda Hayırlısı Olsun ...

Saygılar ...

YassaX

Üye
Üye
ARKADAŞLAR BAKAN FATMA ŞAHİN'İN TWİTTER ÜZERİNDEN 30 OCAK 2013 ÇARŞAMBA SAAT 10.30'DAN İTİBAREN YAPTIĞI SON YORUMLAR AŞAĞIDAKİ GİBİDİR :

""" 30 Ocak 2013 Çarşamba Saat 10.30 ( 2 Saat Önce ) : Fatma Şahin ‏@FatmaSahin_ASPB
Sizlerden ÖMSS kadrolarıyla ilgili çok soru alıyorum. Emin olun hepsini dikkate alıyoruz. Sizin derdiniz bizim derdimiz. """

""" 30 Ocak 2013 Çarşamba Saat 10.30 ( 2 Saat Önce ) : Fatma Şahin ‏@FatmaSahin_ASPB
Geçtiğimiz Bakanlar Kurulunda ÖMSS kadrolarının arttırılması konusunu görüştük. Endişelerinizi ve taleplerinizi değerlendirdik. """

Özellikle de ÖMSS kadrolarının artış yapılması hususu üzerinde çok durduk. """

Bu konuda şu anda yoğun bir çalışma sürüyor. Size kısa süre içerisinde ÖMSS kadrolarında yapılacak değişiklerle ilgili bilgi verilecek. """

""" 30 Ocak 2013 Çarşamba Saat 11.30 ( 1 Saat Önce ) : Fatma Şahin ‏@FatmaSahin_ASPB
Bugün saat 13:10' da Kon TV' de Serdar Arseven'in sorularını yanıtlayacağım. """

Saygılar ...

YassaX ...

Tekerlekli Sandalye