Bakıcı Değişikli Yaparken Nasıl Bir Yol İzlemeliyiz?

nrgl

Üye
Üye
İyi aksamlar bu konu cok acilmis biliyorum hepsini okudum fakat orada kurum degisikligi il degisikligi olmus.bizde sole bi durum var evde 4 kisiyiz anne baba ablam ve ben.annemin gozleri gormuyor % 100 agir özürlü raporu var.sorum su ben bu yaz evleniyorum bakiciligi ablam ustlenicek.bizim nasil bi yol izlememiz gerekir.bakici olarak kalsam bisiy olurmu cunku degisiklik halinde bi kac ay maas kesilir diyolar.simdiden tskurler..

gülümse_hayata

Üye
Üye
Evlenmeniz bakıcılığınız konusunda bir engel değil bakıcı olmaya aynı evde yaşadığınız müddetce ve gelir seviyesinde bir artış olmamışsa devam edebilirsiniz. Bakıcıyı değiştirmek isterseniz yeni ve eski bakıcı birlikte kuruma giderek değişikliği bildirmelidir. Eve tekrar inceleme için gelebilirler bu zaman içinde maaş durdurulabilir. Yeni bakıcı onaylandıktan sonra maaşınız kaldığı yerden devam eder. Bakıcı değişikliğini bildirmez iseniz fark edilince maaş kesilir ve tüm işlemler yeniden yapılır. Bildirmeniz durumunda çok fazla bir sıkıntıya girmezsiniz.

nrgl

Üye
Üye
Ayni evde yasamicam.sanirim bildirmemiz gerekir.bir sorum daha olucak annem gezme amaçlı 1 2 ayligina bana gelse bu sirada da gorevliler yasadigi eve gelipte bulamazlarsa bir sorun olurmu.

gülümse_hayata

Üye
Üye
Görevliler en erken 6 ay gibi bir sürede kontrol için gelirler bu durum 1 yılı bulduğu bile oluyor. Gelipte bakılan kişiyi evde bulamazlarsa bakıcı yada ev halkından biri gezmeye gittiğini falan söyleyebilir. Bir sonraki geldiklerinde görürlerse sorun çıkmaz ama sürekli evde bulamazlarsa ozaman sıkıntı olur. Yani ilk gelmede birşey olmaz meraklanmayın.

Tekerlekli Sandalye