bakıcı değişikliği olursa maaş kesilir mi ?

didierdrogba

Üye
Üye
arkadaşlar şu an bakıcı maaşı devam ediyor.bakıcı değişikliği yapmayı düşünüyoruz.bakıcı değişikliği olursa heyet tekrar gelecek ama evrakları tekrar falan isterler mi kesilir mi maaş ya da yeniden değerlendirme mi olur yoksa sadece yeni bakıcıyı görmek için mi gelirler ?

gülümse_hayata

Üye
Üye
Bakıcı değişikliği için bir dilekçeyle başvurunuz. Belki maaşta 1 ay kadar bir aksama olabilir yeni bakıcı adına hesap açılması falan maaşı aksatabilir fakat yeniden bütün evrakları isteyeceklerini zannetmiyorum.

didierdrogba

Üye
Üye
Bakıcı değişikliği için bir dilekçeyle başvurunuz. Belki maaşta 1 ay kadar bir aksama olabilir yeni bakıcı adına hesap açılması falan maaşı aksatabilir fakat yeniden bütün evrakları isteyeceklerini zannetmiyorum.

peki gülümse abla heyet gelmesine gerek var mı eski ve yeni bakıcıyı kuruma götürüp halletme şansımız var mı ya da heyet geldi diyelim sadece yeni bakıcıyı görmek için mi gelirler hesap açın mi derler? geldikleri zaman yeni bakıcının bakamaz olduğuna karar verdiler nasıl olacak hesap açmayın mi derler kesilecek mi derler aklımda çok soru var

didierdrogba

Üye
Üye

peki gülümse abla heyet gelmesine gerek var mı eski ve yeni bakıcıyı kuruma götürüp halletme şansımız var mı ya da heyet geldi diyelim sadece yeni bakıcıyı görmek için mi gelirler hesap açın mi derler? geldikleri zaman yeni bakıcının bakamaz olduğuna karar verdiler nasıl olacak hesap açmayın mi derler kesilecek mi derler aklımda çok soru var

didierdrogba

Üye
Üye
gülümse abla yazdığım son sorulara cevap verebilir misin ?

gülümse_hayata

Üye
Üye
Yeni ve eski bakıcı birlikte gidebilir dilekçe verilerek bakıcı değişikliği talebinde bulunulabilinir. Yeni bakıcı hasta kişiye bakabilecek durumda ise aynı adreste ikamet ediyorlarsa sorun çıkmadan değişiklik yapılacaktır. Eve gelip bakılırmı geldiklerinde tam olarak ne sorarlar ne yapmanızı isterler bilemiyorum.

erdal kiraz

Üye
Üye
Eşim adına olan bakımı başvurumuzu yapıp annem adına yaptık.yeni hesap da açtık.gecen ayda eski hesaba yattı ama bu ay maaş yatmadı.aradığımda da sosyal hizmetlerden gelip onaylanması gerektiğini söylediler.bir buçuk ay oldu kşmse gelmedi ve bankadan bana yeni hesap için verdikleri kağıtta duruyor bende.kendim göndereyim dedim eşimle o kağıdı almadılar.görevliler kendileri gelip alacaklarmış.da ne zaman?bir buçuk ay oldu ve maaş da yatmadı.mağdur oldum hem de çok.bilgisi olan varsa lütfen bişeyler söylesin.ne yapmalıyım

gülümse_hayata

Üye
Üye
[MENTION=18679]erdal kiraz[/MENTION]

Malesef böyle aksaklıklar olabiliyor illerdeki yoğunluğa göre bakıcı değişikliklerindede ilk başvurulardada bu türden gecikmeler olabiliyor. Görevlilerin kendisinin gelicek olması inceleme için dir gelip görmek istemeleri normal bir süreçtir. Bana kalırsa bu durumda kurama gidilerek mağduriyetin anlatılması belki işlemin hızlanması açısından etkili olabilir başkada yapılabilecek birşey yok gibi gözüküyor.

erdal kiraz

Üye
Üye
Ben gidemiyorum ama eşim uğradı bugün hicbirşekilde bir zaman vermiyolar.ve ben çok mağdur durumda kalıyorum.böyle beklemek çok zor.önümüzdeki ay da tehlikeye giriyor ondan endişe ediyorum.hayır bana deseler ki sizin maaşınız şundan sebep kesildi anlayacağım.hiçbirsıkıntı gözükmüyo diyolar ama eve de kimse gelmiyo iki aydır.ve maaş da yatmıyo.öylece bekleyecekmişim.

LG-M250 cihazımdan Engelliler.Gen.Tr mobil uygulama ile gönderildi

gülümse_hayata

Üye
Üye
Malesef bu durumda yapılabilecek birşey yok kurum yetkililerinin umursamazlığı yoğunlukların olması bir çok şey maaşları böyle sekteye uğratabiliyor.

erdal kiraz

Üye
Üye
İlk defa almıyacam ki ben o maaşı,geçen senede alıyodum ve subatta mı martta mı ne tam hatırlıyamıyorum raporum bitti tekrar gittim hastaneye ve yeni bir rapor daha verdiler bir senelik.5 aya yakındır da alıyodum.gwçen ay da eski hesaba yani eşim adına yatmıştı.bu ay yatmadı işte.gelip onaylayacaklarmış.ama ne zaman?ne kadar daha bekleyeceğim böyle

gülümse_hayata

Üye
Üye
İnşallah biran evvel gelir ve onaylarlar daha öncede söylediğim gibi malesef sizin gibi bir çok kişi aynı sorunu yaşıyor keşke yapılabilcek birşey olsa ama eve gelip onaylanması gerekiyor. Beklemekten başka yapılacak birşey yok.

erdal kiraz

Üye
Üye
Nihayat uzun aradan sonra bugün eve görevliler geldi.araya hatrı sayılır birini koymasak gelecekleri de yoktu.birkaç soru sorup gittiler.5 dakika bile sürmedi yani.yeni hesap için bankadan verilen kağıdıda teslim ettim.bakalım.bekleyip göreceğiz.hayırlısı inşallah.

gülümse_hayata

Üye
Üye
Hayırlısı olsun inşallah nihayet gelmişler çok sevindim.

erdal kiraz

Üye
Üye
İnşallah.bekliyeceğiz artık.ama bundan sonraki süreç hakkında bilginiz varsa eğer onu da bilmek isterim.yani ne olur,nasıl işlerne kadar sürer tahmini?hiçbişey söylemediler çünkü.geldiler bir iki bişey sordular hesap kağıdını alıp gittiler.

gülümse_hayata

Üye
Üye
Sanırım herşey tamamdır bir sorun olsa zaten size söylerlerdi. Büyük ihtimalle Ağustos ayı maaşları yatarken inşallah sizin maaşınızda yatar.

Tekerlekli Sandalye