Bakıcı değişikliği ve evdeki kişi eksilmesi bildirilmelimidir?

nahra

Üye
Üye
Arkadaşlar bir sorum olacak yeni olduğum için konu başlığı filan açmasını bilmiyorum ondan buraya yazıyorum şimdiden kusura bakmayın soruma gelince ben bakim parası alıyorum iptal edip başka biri üstlenirse şayet hasta heyete girmesi lazımmı ve bir evde 7 kişi gözüküyoruz 4 kişi eksilecek nufusa gidilmesi şartmı

SM-J700F cihazımdan Engelliler.Gen.Tr mobil uygulama ile gönderildi

gülümse_hayata

Üye
Üye
[MENTION=16618]nahra[/MENTION]

Sanırım yanlış anlamadıysam bakıcı değişikliği yapmak istiyorsunuz. Bu durumda yeni ve eski bakıcı kuruma giderek durumu bildirmesi halinde bakıcı değişikliği yapılır yeniden heyete girmeye gerek yoktur.

Diğer sorunuz evde 7 kişi olduğunuz ve 4 kişinin eksileceğiydi bu durumun mutlaka bildirilmesi gereklidir. bu durumda evdeki kişi sayısı 3 düştüğünden eve giren bütün gelir evdeki kişi sayısına bölünmeli ve çıkan miktar 847 TL aşmamalıdır.

nahra

Üye
Üye
Abla biz eski bakıcı olarak iptal etsek onlar 1 hafta sonra filan başvursa heyete girer mi yine yoksa eski ile yeni dosyalar aynımi olur

SM-J700F cihazımdan Engelliler.Gen.Tr mobil uygulama ile gönderildi

gülümse_hayata

Üye
Üye
[MENTION=16618]nahra[/MENTION] maaşı tamamen iptal ettirip sonra yeniden başvurmak uğraştırır sizi tabiki işlemler yeniden başlar bir hafta sonra yeniden başvuracaksanız hiç maaşı iptal ettirmenize gerek yok direk yeni bakıcı giderek değişiklik yaparlar. Ama yukarıdada dediğim gibi evdeki kişi sayısı ve kişi başı düşen miktar önemli bunun hesaplamasını yapın şayet 847 tl aşmıyorsanız iptal etmeyin sadece bakıcı değişikliği yapın.

gülümse_hayata

Üye
Üye
[MENTION=16618]nahra[/MENTION] Rabbim hepimizden razı olsun.

Tekerlekli Sandalye