Bakıcı değişikliği?

hsngs

Üye
Üye
benim engelli kız kardeşim var , bakıcısı annem şuanda , evde babam annem birde engelli kızkardeşim yaşıyor , ev iki katlı üst katta babamlar alt katta ben ve eşim yaşıyoruz. bakıcı olarak annemi iptal edip eşimi göstermek istiyoruz.bunun için bi kaç sorum olacak.
1 : engelli kız kardeşimin adresini bi alt kat olan bizim eve aldırmamız gerekiyormu.
2: eğer eşim bakıcı olursa üst katta oturan babamın emekli maaşı bizim gelire dahil edilirmi.
3: kızkardeşim hatayda öğretmenlik yapıyor , bekar , onun maaşı bizim gelire dahil edilirmi.
cevaplarınız için şimdiden teşekkürler. bide ben kurumu aradım bakıcı değişikliği için ne lazım diye , eski ve yeni bakıcı gelecek , yeni bakıcı sadece kimlik fotokopisi getirecek dediler , yani resimmiş rapormuş bunlara gerek yok dediler.bilginize.

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Bakıcı kişiyle bakıma muhtaç kişinin aynı adreste oturması gerekmekte. Zor ama bir üst katta bakıma muhtaç kişinin bakımının aksatılmayacağına ikna etmeyede alışabilirsiniz. Kurum (shç) kabul ederme emin değilim. Bu arada bakıma muhtaç kişi hangi adreste oturuyorsa o adreste yaşayan herkesin geliri kişi başı gelire dahil edilir.

didierdrogba

Üye
Üye
hsngs arkadaşım bende hatay da oturuyorum ablam için bakım maaşı nisan ayında bağlandı yani bir ay oldu daha geçen hafta bakıcı değişikliği için bilgi almaya gittim senin dediğin gibi olmazmış yani sadece eski bakıcı ile yeni bakıcı nin gelmesi yetmez tekrar incelemeye çıkılacak yine

Tekerlekli Sandalye