Bakıcı eşimdi ayrıldık... Bana bakacak kimse de yok ne yapabilirim....

Ayaktayım

Üye
Üye
Merhaba 69% Ağır Engelli Bakıma Muhtaç raporum var yaşım 35... 5 aydır bakıcı aylığı alıyoruz eşimle ayrıldık fakat parayı ben alıyor v geçimimi sağlıyorum çok şükür, henüz boşanma davası açılmadı, bana bakacak kimse de yok, ben ne yaparım bilmiyorum sonuçta bu aylığa ihtiyacım var. Mahkeme açılınca maaş otomatik olarak kesilir mi yoksa farkına varmalarını mı beklemem gerek? Farkına vardıklarında da bana bakacak kimseyi bulmam zor kimsem yok sonuçta, bana yardımcı olur musunuz ne yapayım sizce? Teşekkürler şimdiden

gülümse_hayata

Üye
Üye
Eşinizle ayrılıp başka bir adrese taşınmış ise bu fark edilirse maaşınız kesilir bu durumda bildirmeniz gerekir. Evinize yakın oturan yani sürekli yanınızda olabilecek bir akrabanız yokmu eğer yoksa bunuda kuruma bildirmelisiniz.
Bakıma muhtaç kişinin akrabası bulunamaması durumunda, vasisinin bakım hizmetini vermeyi talep etmesi ve bakım hizmetleri değerlendirme heyetinin uygun görmesi şartıyla, vasi akraba kabul edilerek bakıma muhtaç özürlüye bakım hizmeti verebilir ve bu hizmeti karşılığında bakım ücreti alabilirsiniz.

sinandeniz

Üye
Üye
geçmiş olsun arkadaşım allah yardımcın olsun durumuna üzüldüm evde bakım maaşını yeni almaya başlamışsın şimdilik kuruma birşey deme maaşı almaya devam et buzaman içerisindede kendine yani sana bakacak birini bulmaya çalış eş dost akraba eğer ki akraabağında yok ise sana bakabilecek bu arkadaş komşu vs vs de olabilir mahkeme kararı ile vasi tain etmen sonucu sana bakıcı olabilir ve evde bakım maaşını almaya devam edebilirsin allah lazım ettirmesin inş böyle bir duruma karşı karşıya kalmazsın aama bilmen için söyleyim ağır egelli ve bakıma muhtaç kişilerin herhangi bir bakıcısı yok ise devletin kurumları var aynı şey gib hani dalulacize ler varya onlar gibi bir kurum engelli kişiye bakıyorlar tabi orada kalıyosun evin oluyor orası artık tabi evde bakım ücretinide orası alıyor o paradan sen hiç bir şekilde azda çokta olsa almıyosun tamamen kurum alıyor eğer 2022 engelli maaşıda alıyorsan sen sadece 2022 engelli maaşını almaya devam ediyosun birde nerede oturuyosun bilmiyorum ama yani hangi il veya ilçede evde bakım maaşı alanlara kurum ansızım ziyaret edip engelli kişinin durumunu kontrol ediyor bu kontrol olmadığı sürece maaşını almaya devam edebilirsin tekrar allah yardımcın olsun

magvali

Üye
allah yar ve yardımcın olsun.gerçekten çok üzüldüm.böyle insanlar yüzünden herkesten nefret ediyorum artık.ne güzel şey zoru buldunmu kaç.kötü günümde yanımda olma.daha fazla konuşmak istemiyorum yoksa azımı bozacam.tekrar allah yardıncın olsun kardeşim o insanında allah b...........versin ..........rahatladım ya of ne insanlar var

Ayaktayım

Üye
Üye
Arkadaşlar çok teşekkürler verdiğiniz bilgiler için, mahkeme açılıncaya kadar bekleyeyim bakalım sonra bir yol bulmaya çalışacağım artık. Zor ama Allah bir yolunu açar İnşallah... Tekrar yazacağım İnşallah yardımlarınız için çok teşekkür ederim güzel insanlar.... Mutlu, huzurlu, sağlıklı... kalmanızı diliyorum Rabbim'den Allah'a emanet olun dostlar...

eeelllmmm

Üye
Üye
geçmiş olsun. yani bilgi kirliliği yaratmak istemem çünkü çok iyi bilmiyorum ama nüfustan ayrıldığınız çıkarsa ondan sonra aldığınız maaşı faiziyle geri alırlar diye biliyorum. ama tabi benim çok bir bilgim yok. bu konuda bilgisi olan varsa daha iyi aydınlatabilirler sanırım.

Ayaktayım

Üye
Üye
Yoldaşlar...
Eşim dün geldi 5/10/2012 Halamın oğlunun karısı, eşim ve ben Adliye ye gidip boşanma davası açmadan önce sosyal hizmetlere gittik (Ben arabada bekledim) ayrılacağım eşim halamın gelinine devir etmek istediğini bildirdi. Sosyal hizmetlerde; ikametgah ilmuhaberi istedi halamın gelininden veya ben onlarda kaldığımıa dair ikametgah vermeliymişim. Şimdi p.tesi günü ben onların muhtarına ikametgahımı alacağım. Sonra tekrar başvuracağız İnşallah kabul görür. Yalnız benim kafama şu takıldı halamın gelini 2. derece akraba olmuyor mu? Kabul etmeyebilirler gibi geldi ama.... Dur bakalım nasıl olacak. Teşekkür ederim ilginize

Tekerlekli Sandalye