Bakıcı kontrol

haykolik

Üye
Üye
Arkadaşlar bugün adana sosyal politikalar il müd geldiler kontrole annem evde değildi hastaneye gitmişti kendisi için bende okuldaydım annem bakıcı bu arada babam evdeydi annemi sormuşlar memurlar babam da hastaneye gitti ilaç raporları bittıydi demiş babama benim annemin babamın adlarını yazıp imzalatmışlar geliriz demiş lar gitmişler âmâ gelmediler adanada oturan arkadaşlar çok dikkatli olun kontroller sıklaşmış şimdi soruyorum sayın yöneticiler ve arkadaşlar bir sorun olurmu maaşınız kesilirmi benim okula gitmemeye bir şıkıntı olurmu

Akif Aktaş

Üye
Üye
Bu durumdan dolayı maaşınızın kesileceğini düşünmüyorum çünkü maaşın kesilmesinde çeşitli kriterler var örneğin aile gelir düzeyi gibi

iPhone cihazımdan Engelliler.Gen.Tr mobil uygulama ile gönderildi

haykolik

Üye
Üye
sayın yöneticim ben daha önce diyalize giriyordum kasım 2014 te böbrek nakli oldum babama yeni rapor çıkarttınızmı hiç demiş babamda hayır demiş işte nezaman nakil oldu kaç kişi yaşıyorsunuz diye soru sormuşlar babama benim adımı annemin adını babamın adını yazıp imzalatmışlar gitmişler memurlar ve dahada gelmediler acaba gelmiyceklermi maaşımıza bişe olurmu birde benim doktor kontrollerim devam ediyor

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Haykolik maaşın kesilir yada kesilmez diye kesin bir şey söylemek çok zor. Ancak kurum sizden yeni rapor isteyebilir. Zira böbrek nakli olmuşsunuz nakil sonrası %70 oran veriyor. Eğer raporda ağır özürlü ibareside olursa maaşınız kesilmez.

haykolik

Üye
Üye
halil abi ama babamdan istememişler yeni rapor yada başka bir evrak sadece evde yaşıyanları yazmışlar babama imzalatmışlar gitmişler

Mehmet Yalçın

Üye
Üye
Rutin kontrol yapmışlardır bundan dolayı maaşınızı keseceklerini sanmıyorum meraklanmayın bu neticede herkese yapılan uygulamalar

haykolik

Üye
Üye
çok sagolun degerli yöneticilerim gelişen bir durum olursa buradan paylaşırım allah razı olsun hepinizden

haykolik

Üye
Üye
Sayin yöneticilerim bugün evde bakim memurlari tekrardan gelmişler anneme doktordan epikriz raporu ve durumum hakkinda doktorumdan tedavim hakkinda yazi istemişler babamda almiş cuma günü heyete çagirmişlar beni annemi babami acaba yeniden agir özürlü raporu isterlermi maaşimizi hemen keserlermi yoksa rapor isterse tekrardan rapor götürene kadar maaş devam edermi verceniz cevaplar için teşekkür ederim

haykolik

Üye
Üye
Sayın yoneticilerim halil abi mehmet abi septik abi gülümse hayata abla sorumu cevaplar misiniz sorumu lütfen

gülümse_hayata

Üye
Üye
[MENTION=3187]haykolik[/MENTION]

Böbrek nakli olmuşsun rapor oranında çok fazla bir düşüş olacağını zannetmiyorum. Halil bey'in de söylediği gibi zaten nakil sonrası %70 rapor alınabiliyor. Sizin gerçekten bakıma muhtaç olduğunuz kararı verilmişki öncesinde ağır engelli raporu almış ve maaş almaya başlamışsınız. Durumunuzda bir düzelme olmamışsa yine ağır engelli raporunuz olacaktır. Yani sizden yeni rapor isterlermi bilemiyorum fakat yukarıdada yazdığım gibi rapor isteselerde durumunda değişiklik olmamışsa yine uygun raporu alabilirsin diye düşünüyorum.

Bu süre zarfında maaş kesilirmi sorusuna gelecek olursak maaş durdurulabilir işlemler tamamlandığı zaman yeniden kaldığı yerden devam eder. Fakat tüm bunlar bir olasılık hiç birşey olmayıp rutin kontrollerde olabilir bu durum.

haykolik

Üye
Üye

Böbrek nakli olmuşsun rapor oranında çok fazla bir düşüş olacağını zannetmiyorum. Halil bey'in de söylediği gibi zaten nakil sonrası %70 rapor alınabiliyor. Sizin gerçekten bakıma muhtaç olduğunuz kararı verilmişki öncesinde ağır engelli raporu almış ve maaş almaya başlamışsınız. Durumunuzda bir düzelme olmamışsa yine ağır engelli raporunuz olacaktır. Yani sizden yeni rapor isterlermi bilemiyorum fakat yukarıdada yazdığım gibi rapor isteselerde durumunda değişiklik olmamışsa yine uygun raporu alabilirsin diye düşünüyorum.

Bu süre zarfında maaş kesilirmi sorusuna gelecek olursak maaş durdurulabilir işlemler tamamlandığı zaman yeniden kaldığı yerden devam eder. Fakat tüm bunlar bir olasılık hiç birşey olmayıp rutin kontrollerde olabilir bu durum.

çok sagol gülümse abla yarın bir gidelim bakalım sosyal polikitakalar adana il midirlüne doktordan istenilen evrakları aldık yarım tekrar kafamıza takılan sorular olursa yaazarım burdan

gülümse_hayata

Üye
Üye

Tabiki kardeşim dilediğiniz zaman yazın elimizden geldiğince bilgimiz yettiğince yardımcı olmaya çalışırız gelişmeyi paylaşın bizlerle bende merak ettim açıkcası sonucu.

haykolik

Üye
Üye
Sayın engelliler gen tr site yönetimi ve gülümse abla bugün adana sosyal hizmetleri il müd evrakları verdik oradaki memur biz evraklarını heyete gidereceğiz belki bir ay içinde maaşınız kesilirse evinize kağıt gelir bu ayı belki maaş alırsınız ama öbür ay alamazsınız dedi biz tam gidiyorduk babamı geri çağırdı memur ben evraklarını işlem koymuyorum sen yeni ağır özürlü raporu getir tedavi olduğu hastaneden demiş babam da tamam da bu rapor bir ayda zor çıkıyor demiş memura Tamam bekleriz demiş beni bilgilendiren durum hakkında demiş memur peki buarada maaşa bise olurmu gülümse abla

gülümse_hayata

Üye
Üye
[MENTION=3187]haykolik[/MENTION] Memurunda dediği gibi sanırım maaşınız durdurulacak yeni raporu teslim ettiğiniz zaman maaşı almaya devam edeceksiniz gibi gözüküyor. İşleme koymaması size zaman kazandırmak açısından iyi olmuş biran evvel raporu teslim edinki sıkıntı yaşamadan maaşınız devam etsin umarım raporda sıkıntı yaşamaz ve ağır engelli evet olurda sorunsuz bu işi bitirirsiniz.

Mazıdağlı

Üye
Üye
Merhaba arkadaşlar sizlere merak ettiğim bir kaç sorum olacak cevap yzarsanız memnun olurum.
1. Bilidiği gibi (H) sınıfı engelli ehliyetleri değişecek, bunun için yeni rapor almamız gerekmekte, yeni alacağımız raporda ağır engelli EVET yazılırsa ehliyet verilecekmi.
2. Ağır engelli HAYIR yazılırsa. Evde bakım maaşımızı etkilermi.
3. Ağır engelli biri araç kulanamazmı.
4. Evde bakım maaşı alınan engelli bireyin ötv den muaf araç kulanaması durumunda maaşı kesilirmi.
5. Ağır engelli ötv den muaf raporu alabilirmi alırsa evde bakım aylığını kestirmek zorundamı.

6. Ötv birde h sınıfı ehliyet değiştirmek için alınacak raporların evde bakım maaşıyla bir bağlantısı varmı yani maaşı etkilermi

Mazıdağlı

Üye
Üye
[MENTION=480]gülümse_hayata[/MENTION] hayata hanım sizden cevap bekliyorum ötv indirimi için yeni rapor aldım ağır engeli hayır yazıyor budurumda evde bakım aylığını kestirmem gerekiyormu aylık kesilirse geriye dünük ödeme çıkarmı? Ben şuanda yeni bir rapor almak için uğraşıyorum cevap yazarsanız sevinirim.

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Ehliyet için alınan raporda ağır engelli ibaresi olmaz. Onun yerine sürücü belgesi alır veya alamaz ibareleri olur. Bir kişinin araç kullanıp kullanamayacağına dr karar verebilir. Ağır engellilik kavramı farklı bir şey. ÖTV indirimli alınan araç bakım maaşını etkilemez.

Mazıdağlı

Üye
Üye
[MENTION=3]Halil Yılmaz[/MENTION] bey ben yeni ötv için rapor aldım ağır engelli ibaresine HAYIR yazıldı oran%96 verdiler buraporu kuruma sordum maaşı durdurman gerekir eğer gecikirsen başına iş alırsın dediler.
Bende yeniden başka hastaneden ağır engelli EVET yazdırabilecek bir rapor çıkarmaya çalışıyorum bu durumda ne yapabilirim.

Tekerlekli Sandalye