Bakıcı Maaşı ALamıyorum ...

CanoALP

Üye
Üye
Ben YakLasık 2 yıL önce Bakıcı maalşına Başvurdum Ve ALdım SosyaL güvenLik Kurumuna Başvurdum AraştırdıLar FaLan FiLan AiLemin Üstündeki maL vaRLıgı Yüzünden Maaş Vermiyeceklerini Ancak EvLendigi Zaman Eşinin Bakıcı oLarak GösteriLmesi Durumunda Maaşı aLınacağını SöyLediLer Oysaki Ben 20 Yaşındayım Reşitim AiLemLe Aramda Hiçbir bağ kalmamış nasıL OLuyorda Benım babama Anneme Bakarak Maaşın VeriLmemesini Uygun BuLuyorLar?

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Ailenizin geliri dikkate alınmıştır. Şu an ailenle birlikte oturuyorsun dimi?

kizil

Üye
Üye
merhabalar benim bir sorum olacak, annem bakıcı maaşı alıyor babama bakıyor bende işsizdim ama bi iş buldum sigortam yatacak ve işe başlayacağım benim sigortamın yatması işe başlamam annemin bakıcı maaşını keser mi?? yardımcı olurmusunuz?

Mehmet Yalçın

Üye
Üye
Eğer bu artışla birlikte kişi başına düşen gelir 448 lirayı geciyorsa maaş kesilir, ayrıca işe başlayında kuruma bildirin aksi halde sıkıntı çıkar.

kizil

Üye
Üye
peki sigortalı olmam etkiler mi? babamın maaşı 1.210 tl ben 700 alacağım sigortam olacak sorun olur mu?

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Sigortalı olup olmananın bir önemi yok tek şart kişi başı gelirinin aşılmaması. Oda 2012 ikinci altı ayı için 448 tl.

kizil

Üye
Üye
hocam şöyle bi durum var ben iş bulunca nişanlımla ayrı eve çıkacaktım ve şimdi de taşınacağım ayrı evde olacağım hane halkından olmıyacağım, bu durumda yinede kesiyorlar mı? ikametgahımı aldıracağım taşınacağım eve orda yaşayacağız artık.. birde bu gelir hesaplamasında bakıcı maaşıda dahil mi? yani babamın emekli maaşına o bakıcı maaşınıda ekleyip mi kişi sayısına bölünüyor?

Mehmet Yalçın

Üye
Üye
İkameti aldırdıgığınızda sizin gelir göz önüne alınmaz hesaplama yapılmaz.

kizil

Üye
Üye
peki hocam bu haneye giren gelire bakıcı maaşı dahil mi?
sadece aile fertlerinin kazandığı parayı mı aile bireylerine bölüyoruz geliri hesaplarken yoksa bakıcı maaşını da eklıyormuyuz?

kişi başına düşen gelir 448 tl olması gerekiyor kesin değil mi??

Mehmet Yalçın

Üye
Üye
Evet kesin 448 lira ayrıca alınacak veya alınan evde bakım maaşı bu hesaplamaya dahil edilmeyecek

kehilet

Üye
Üye
neden tam alamıyorum

ben mart ayında özürlü maaşı için müracaat ettim maaş çıktı fakat 6 veya 7 ay maaş aldım. bir yıllık maaş çıktı soruşturma sonucunda geçen aylarla beraber 7 veya 6 maaş alabildim. şimdi ise sosyal hizmetler vakfı bana telefon edip günümüzün dolduğunu söylediler. ben şimdi geriye dönük 6 veya 5 aylık maaş talebinde bulunabilirmiyim. çünkü annemin raporunda 1 yıl sonra trekrar kontrole gelmesi lazım yazıyor maaş çıkana kadar 5 veya 6 ay geçti 6 ay maaş aldıktan sonra tekrar sağlık kuruluna gelmem söylendi bu arada kaynayan 6 aylık maaşımı alabilirmiyim. nereye müracaat etmem lazım.

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Hangi maaş bu. Eğer evde bakım maaşı ise evde bakım maaşında geriye dönük ödeme alamazsın.

kehilet

Üye
Üye
evet

evet sosyal hizmetlerin bakıcı maaşı dedikleri maaş. raporda bir yıl sonra kontrole gelmesi lazım diye yazıyor. maaş günü önemli değilmiş. raporun günü önemli. peki raporda özürlü bir yıl sonra kontrole gelmesi lazım diyorda neden biz bir yıl boyunca maaş alamıyoruz. yani hastahaneye gittiği tarih geçerli oluyor neden peki maaaş bir yıl geçerli değil. yani kontrolü 6 ayda istiyorlarda maaş neden tam bir yıl verilmiyor.

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
İlk başvuruda yetkililerin eve gelmesi onay vermesi sürteci uzadığından arada geçen 5-6 ay geçmiş. Geriye dönük ödeme olmadığından o sürelerdeki maaşları alamazsınız. Uygulama bu şekilde. Ancak rapor yenilemede aynı sorunu yaşamazsınız. Zamanında raporu verirseniz maaşınızda kesilme olmadan devam eder.

Tekerlekli Sandalye