Bakıcı maaşımı yatırmışlar ama çekmedim.

Ackurt19

Üye
Üye
%85 ağır engelliyim. Bakıcı maaşı alıyordum. 3 Aralık 2018 de vergi indirimi için rapor aldım. Bana kurulda bu raporu ne için kullanacağımı sordular. Bende "emekli olmak için vergi indirimi için" dedim. Ertesi günü raporumu aldığım da raporum da engel oranımın %85 den %90 a yükseldiğini ve ağır engelli kısmına hayır yazıldığını gördüm. Bunu sağlık kurulu görevlilerine söyledim. Ben vergi indirimi için rapor aldım. Benim değerlendirmem buna göre yapıldı dedim. Onlarda raporu çıkarıp bir şeyler not düştüler. Ama bakıcı maaşımın kesilebileceğini söylediler. En son alınan rapor veri tabanına sisteme otomatik olarak düşer ve maaşın kesilir dediler. Ben de maaş kesildi diye Aralık 25 te almam gereken maaşı almadım suçlu duruma düşerim diye. Bugün hesaba baktım 1180 lira hesapta gözüküyor. Ne yapayım acaba

Ackurt19

Üye
Üye
Çekeyim ama harcamayım. Eğer geri öde derlerse ödeyeyim diyorum sonra. Şimdi de para çekilmedi diye kesilir belki.

eagle20

Üye
Üye
Çekeyim ama harcamayım. Eğer geri öde derlerse ödeyeyim diyorum sonra. Şimdi de para çekilmedi diye kesilir belki.

kardeş e devlete bak sen senin o maaş kasım maaşıdır büyük ihtimal bu ay yatmaz 3 gün lük alırsın bir ay geriden alınıyor maaaş kasım maaşıdır o

gülümse_hayata

Üye
Üye
[MENTION=22863]Ackurt19[/MENTION]

Arkadaşlar yukarıda belirtmiş aslında toparlamak açısından kısaca özetlemek isterim.
Evde bakım maaşları bir ay geriden ödenir. Bu durumda size Aralık ayında yatan maaş aslında Kasım ayı maaşıdır. O yatmış olan parayı çekebilirsiniz ama ondan sonra 3 günlük,5 günlük ne yatmış olursa olsun çekmemenizi öneririm.

qxqxqx

Üye
Üye
ayın 5 inde gonderiliyor diyorlar maaşlari bir ay bakipda aliyoruz 2 gunden sorun cikarmazlar 1 inde bile olsa 5 gunden ses etmezler raporun yansimasida bir gun surse bi aylik yasal hakketmis oluyon

Tekerlekli Sandalye