bakıcı olabilmek

mustafasym

Üye
Üye
evde bakım maaşı almak için
engellinin abisinin hanımı bakıcı olacak. adresini engelli ile aynı haneye taşınacak. yanlız abisi ve cocuklarının adresi taşınmayacak sadece yenge si adresini alacak. bu sosyal hizmetler için sorun olurmu.
neden sadece senin adresin burda diye sorun yaparlarmı.
gerek okul gerek saglık ocağı aile dr için tüm ailenin adresini alma şansı yok.

UGUR89

Moderatör
Moderatör
Adresler yürüme mesafesinde ise ikahmetgah almanıza bile gerek yok. Günde 8 saat yanında durmanız yeterli olacaktır.
Onun dışında sizin dediğiniz biraz kandırmaya çalışır gibi olacaktır "neden?" sorusu mutlaka olacaktır

Kolsuz

Üye
Üye
Arkadaşlar bende engelliyim 2 sene önce işkazasinda sol kolumu kaybettim.,%57 sürekli raporum var.sürekli isgoremez baglandi.
Sizlerden ricam eşim başvursa evde bakım maaşı alabilirmi.
14 yaşında bir kizim var yani evde 3 kisiyiz.eve net giren 5700 tl.
hani bu asgari ucrete gore hesaplaniyormus ya pek anlamam da bu maasa gore alırmiyiz.bide sol kolum yok yani %57 engelli raporu yeterlimi hani engellinin durumunada bakiliyormus ya o yuzden sordum.
Bİ kac kisi alirsiniz falan dedi bosuna umutlanmayalim bi uzman yada tecrubesi olan biri yardimci olursa çok sevinirim.

İsen Buga

Üye
Üye
Arkadaşlar bende engelliyim 2 sene önce işkazasinda sol kolumu kaybettim.,%57 sürekli raporum var.sürekli isgoremez baglandi.
Sizlerden ricam eşim başvursa evde bakım maaşı alabilirmi.
14 yaşında bir kizim var yani evde 3 kisiyiz.eve net giren 5700 tl.
hani bu asgari ucrete gore hesaplaniyormus ya pek anlamam da bu maasa gore alırmiyiz.bide sol kolum yok yani %57 engelli raporu yeterlimi hani engellinin durumunada bakiliyormus ya o yuzden sordum.
Bİ kac kisi alirsiniz falan dedi bosuna umutlanmayalim bi uzman yada tecrubesi olan biri yardimci olursa çok sevinirim.
soruyu arkadaşlar cevaplamışlar... Kolay gelsin...

Tekerlekli Sandalye