Bakıcı olarak gösterilen kişi hastanede yatarsa bakım maaşı kesilir mi?

sonsuzlukkk

Üye
Üye
Bende sizlerin bilgisinden yararlanmak istiyorum.Anneme baktığım için bende maaş alıyorum.Bu maaşa başvurduğumda eşim çalışmıyordu.Ancak benim sağlık sorunlarım nedeni ile bir arkadaşının araya girmesi ile bir şirkette çalışmaya başladı üç ay önce.Önceleri sadece sigortadan yararlanmak içindi daha sonra, şirket yetkilileri maaş vermeye başladılar iki aydır.Annemin rahatsızlığı nedeni ile hastanede yattık daha sonra benim ameliyat günlerim araya girdi.Bu hafta bir ameliyatım var.Benim sorum biz bu durumu yetkililere bildirmekte geciktik.Acaba bu durumdan dolayı maaş kesilirmi?Herhangi bir ceza alırmıyım?Teşekkürler...

Mehmet Yalçın

Üye
Üye
Bakıcı olan kişi eğer sigortalı işe başlamışsa ve bildirmemişseniz sorun yaşarsınız, bakıcı olan kişi hem gelir artışını hemde bakıcılık yaptıgı esnada işe başlamış olmasını kuruma bildirmesi gerekiyor, sanırım annenize eşiniz bakıyor degilmi?

sonsuzlukkk

Üye
Üye
Anneme ben bakıyorum.Eşim çalışıyor.Başkada gelirimiz yok zaten üç kızım,annem, ben ve eşim. Bildirmekte geç kaldığımız için sorun yaşarız yani.N e yapalım zaten vermemek için ellerinden geleni yapıyolar.

Mehmet Yalçın

Üye
Üye
Peki siz hastaneye yatıp ameliyat olacaksanız anneye kim bakacak

sonsuzlukkk

Üye
Üye
Benim sağ gözümde katarakt oluşmuş, bir gece kalacağım ozaman kızlarım ve ablam annemin yanında olacaklar..

Mehmet Yalçın

Üye
Üye
Yok yok ondan sorun çıkmaz bir gün yanında olamayacagınızı söylemenize gerek yok shçek uzmanlarına ancak eşinizin işe başlayıp gelir elde ettiğini belirtmeniz gerekiyordu belirtmemişsiniz 1 ay içinde belirtmeliydiniz, hemen gidip eşinizin işe başladığını ve gelir elde ettiğini dilekçe ile belirtin, yeni gelir ve eski gelirlerin hepsinin toplamı evdeki kişi sayısına bölündüğünde 400 lirayı geçmiyorsa maaş kesilmeden devam eder, ancak mutlaka bildirmelisiniz.

sonsuzlukkk

Üye
Üye
Çok teşekkür ederim.Gecikme nedenimi uygun bir dille anlatmaya çalışacağım, umarım anlayışla karşılarlar.Sağlıklı günler dilerim...

Tekerlekli Sandalye