Bakım aylığı durumunuz iyi diye kesildi

zerodude

Üye
Üye
Arkadaşlar engelli kardeşim nedeniyle babamın ptt'den aldığı 3 aylık maaş durumunuz iyi diye kesildi babam öğretmen emeklisi annem çalışmıyor şu an bende kpss'ye hazırlandığım için çalışmıyorum acaba annemin ziraat bankasından aldığı aylık maaş'da kesilir mi bilgi verirseniz sevinirim teşekkürler

cilginpalet

Üye
Üye
Arkadaşlar engelli kardeşim nedeniyle babamın ptt'den aldığı 3 aylık maaş durumunuz iyi diye kesildi babam öğretmen emeklisi annem çalışmıyor şu an bende kpss'ye hazırlandığım için çalışmıyorum acaba annemin ziraat bankasından aldığı aylık maaş'da kesilir mi bilgi verirseniz sevinirim teşekkürler
Siteyi braz karıştırsan bu sorunun cevabını bulursun ama şöyle söylüyeyim bakım maaşıyla ptt den alınan maaş çok farklı ptt den alınan için şartlar kişi başı 240 tl den fazlaysa kesiliyor bankadan alınandan ise 400 küsur tl den fazlaysa kişi başı gelir ozaman kesiliyor

zerodude

Üye
Üye
Teşekkürler hocam son bir soru bakım maaşının kesilip kesilmediğini nereden öğrenebilirim herhangi bir site var mı bu konuda giriş yapıp bilgi alabileceğim ?

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Hangi maaş bu 3 aylık diyorsan eğer 3 ayda bir alınan maaşsa o bakım aylığı değil 2022 maaşıdır?

zerodude

Üye
Üye
Hangi maaş bu 3 aylık diyorsan eğer 3 ayda bir alınan maaşsa o bakım aylığı değil 2022 maaşıdır?

Hocam 3 ayda bir alınan (PTT'den) maaş durumunuz iyi diye kesildi dendi annemin ayda bir Ziraat Bankasından aldığı aylık kesildi mi kesilmedi mi onu nasıl nereden öğrenebilirim acaba ? Birde eve giren tek maaş babamın emekli maaşı (öğretmen emeklisi) bu maaşta herhangi bir artış olmadı durumumuz nasıl düzeldi onu anlamadım işin açığı :)

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Anladım 2022 maaşınız kesilmiş ama evde bakım maaşı kesildimi kesilmedimi bilmiyorsun. 2022 maaşının kesilme nedeni muhtemelen 25 ocak tarihli yönetmeliktir. 2022 maaşlarının nasıl alınacağını düzenleyen 25 ocak tarihli yönetmeliğe göre bir kişinin 2022 maaşı alabilmesi için ailede kişi başı gelirin 119 tl yi geçmemesi gerekiyor. Ona takılmış olmalısınız. Ancak sözü edilen yönetmeliğe gelen yoğun tepki üzerine yönetmelik duruduruldu ve yeni bir yönetmeliğin üzerinde çalışılıyor. Onun çıkmasını bekleyip duruma göre hareket etmek gerekir.

zerodude

Üye
Üye
Bilgi için teşekkürler hocam 119 tl çok komik ve vicdansız bir rakam olmuş umarım daha adil bir düzenleme getirilir bekleyip göreceğiz

sinandeniz

Üye
Üye
çok ta adil olur kulağını direk tutmazda kolunu dolandırarak tutar ümidim hiç yok engelliler için hayat gün güne daha iği olacak diye beklerken daha 2022 engelli maaşını aylık olarak ödensin diye konuşulurken kaldıki elimizdekini almaya başladı devlet

Tekerlekli Sandalye