Bakım Aylığı İçin Müracat Ettim Ve İtiraz Geldi Yardım Lütfennn!!!!!!!!!

Umutt

Üye
Üye
Selamünaleyküm değerli dostlar.Arkadaslar Ben bakım aylığı için müracaat ettim ve yaklaşık 1 ay sonra memurlar evimize geldi.Fakat ben ailemle oturmuyorum ailemle benim ikametim farklı yerler.Zaman zaman annem babam bize gelir kalırız.Ama evlerimizde yasantımızda ayrı.Fakat görevli memur annemi bizde gördüğü için inanmadı ikametgah evraklarınıda gösterdik ayrı yaşadıgımızı kanıtladık ama hala inanmadı.Ve aldıkları notuda aielmle yasıyor olarak göstermişler.Sayın arkadaslar bu olaydan 2 hafta sonra red cevabı geldi.Biz yasal bir ülkede yasıyorsak kanunlara uyuyorsak ve yasalarda varsa niye kanunun onayladığı evraklara ikametgan belgesinin bir anlamı olmayacaksa sözel yoldan kendilerince aile ile yasıyor dıye raporlarında ifade kullanmaları yasalmı değilmi.Ben bunu öğrenmek istiyorum.Kanunlarla yasanılan bir ülkemiz varsa niye kanunlara uyulmuyo ben evrak üstünde yasal olarak ailemle ayrı oldugumu ispatladım.Memurlar kendi kafalarına göre yasal ispatlanmış ikametgaha inanmadılar ve kanunsuzca davrandılar.Arkadaşlar beni bu konuda haklı görüyosanız ne yapmalıyım nereye başvurmalıyım ve bu memurlar hakkında nereye şikayette bulunmalıyım.Bir engelli olarak şuan benim kendi hakkımı savunabilmmem için neler yapmalıyım.Engelliyiz diye bizleri bu şekilde rencide etme ve zor bir dönemin içinde daha kötü hale geldim ve çaresizlik psikolojimi dahada çok bozdu.Arkadaşlar ne yapmalıyım yardım edin lütfen saygılar.

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Umutt bakım ücretlerinde kurum yetkililerine inanılmaz insiyatif kullanma hakkı tanınıyor. Bunun böyle olmaması lazım ama malesef böyle. Aklıma gelen tek yöntem BİMER e yazarak şikayette bulununuz.

Umutt

Üye
Üye
Anlıyorum sizi halil bey.Ama bu yetkililerin insiyatif hakkını ben kanunlar içerisinde oldugunu sanmıyorum.Bu konunlar insayatif üzerinden değil yasalar üzerinden işler.Bizler bu konularda rencide ediliyoruz.Ben hem bu görevlilerden hemde kurumdan şikayetçi olmak istiyorum böyle bi hakkım varmı.Birde bişiy öğrenmek istiyorum engelli haklarını koruyon kurum kuruluş yada bişr telefon numarası varmı acaba.Şimdiden teşekürler

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
183 nolu telefonu arayabilir, yada BİMER'e yazabilirsiniz.

Tekerlekli Sandalye