Bakım aylığı muracaatı aile sayısı

arslanbey

Üye
Üye
Babam Alzheimer hastası ve bunun için rapor başvurduk raporda %92 oranında verdiler ağır özürlü ibaresinde evet var.Sormak istediğim şu ben evliyim 3 çocuk annem babam birlikte toplam 7 kişi aynı evde yaşıyoruz.Babam 960 TL emekli maaşı var bende asgari ücretle çalışıyorum evde bakım aylığı için müracaat edeceğim fakat bana şöyle dediler babanla birlikte oturuyorsan alamazsınız bakım aylığı adres farklı göster dediler annemde babamda yaşlı mecburum onlarla oturmaya bu söylenen ne kadar doğrudur.

gülümse_hayata

Üye
Üye
Merhaba zaten bakılacak kişiyle aynı evde kalmanız gerekiyor size kim söyledi aynı evde olursanız maaş alamazsınız diye bilmiyorum ama yanlış bilgi vermişler. Evde bakım maaşı alacak kişi bakılacak kişinin yanında olmazsa kurum bu maaşı size verirmi?

Raporunuz uygun eve giren geliri kişi başına bölünce 487 tl geçmemesi gerekiyor bakılacak kişi bazı gereksinimlerini gideremez halde olması şartı koyulmuştur yani giyinmek banyo vb.. bunlarda uygunsa bakım maaşı için başvurabilirsiniz.

arslanbey

Üye
Üye
Bana bunu nufus müdürlüğündeki memur aile toplum kaqğıdı almaya gittigimde söyledi diğer dediğiniz kriterler uyuyor.kişi başı 487 tl geçmiyor.

gülümse_hayata

Üye
Üye
Bakın babanızla birlikte oturmazsanız babanızla kim oturuyorsa bakıcı olarak o başvurmalı yani bakıcı ve bakılacak kişi aynı adreste bulunmalıdır.

S

simurg19

Guest
arslanbey bende babama bakım parası alıyorum ama muhakkak babanızla aynı evde ikamet etmeniz gerekiyor gülümse hanımın dediği gibi sizi yanlış bilgi vermişler özellilkle sosyal hizmetlerin müdürü bize kendisi söyledi aynı adreste bulunması gerek babanızın diye allah yardımcınız olsun

arslanbey

Üye
Üye
Cevaplarınız için teşekkür ederim. babamla aynı adresde ikamet ediyoruz fakat ayrı evlerde aturuyoruz.her şeyimiz bir alış veriş giyim hepsi bir tek fark yatma zamanı gelince kendi evlerinde yatıyorlar.Bu durumda bakıcı olarak ben baş vursam uygunmu yoksa annem baş vursa uygunmudur.Birde benim kendi üzerime bir ev birde 2004 model araba var bir engel olurmu araba ve ev sizce.

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Araba ve evin bi sakıncası yokta "yatma zamanı" bile olsa ayrı evlerde kalmanız sıkıntı çıkartabilir. Bana sorarsanız anneniz başvursun. O şekilde daha doğru olur...

arslanbey

Üye
Üye
Halil Bey aynen sizin dediğiniz gibi annem adına başvurdum ve buna göre iki kişi olarak hesaplanıyor demi gelir durum sizin dediğiniz 487 tl geçmiyor fakat 5 veya 6 tl az bi fark var 487 tl olurmu sizce gerekli evrakları tamamladım yarın götürüp teslim edeceğim.Birde hesap numarası istediler onuda annem adına açtırdım inşallah olur.

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
5-6 tl az olması yeterli. Mesela 487 değilde 488 olunca red ediyorlar. Yani 1 tl eksik 1 tl fazla olması yetiyor.

arslanbey

Üye
Üye
Dün itibariyle müracaat ve istenilen evrakları teslim ettim.Eve bakmaya gelecekler dedi kaç günde eve bakmaya gelirler ve eve baktıktan sonra maaşa ne zaman bağlanır ve maaşı ne zaman alır.

Mehmet Yalçın

Üye
Üye
1 Ay içerisinde telefon açarak durumu sorun mutlaka cevap vereceklerdir

Tekerlekli Sandalye