Bakım Aylığı ve Engelli maaşı ile ilgili ne yapmalıyız

onurcetin

Üye
Üye
Merhaba biz babannmin bakım aylığından yararlanıyoruz. Yaklaşık 2 sene falan oldu. Aklıma takılan bir soru oldu. Bababnnemin emekliği aylığıda var. Rahmetli dedemin üzerinden emekli aylığıda alıyor. Bu durumda engelli maaşı için gerekli başvuru yapılıp engelli maaşındanda faydalanabilr mi ? özür derecesi %89 Doğrum tarihi 1940

okatur

Üye
Üye
ailenizde kaç kişi aynı evde oturuyorsunuz ve eve giren bütün gelir miktarını söylerseniz yardımcı olabilirim bilgim dahilinde...

onurcetin

Üye
Üye
4 kişi bakım aylığı 750 desek 630 da emekli aylığı desek 1380tl

okatur

Üye
Üye
kişi başı gelir 345 tl ye geldiği için alamazsınız, kişi başına düşen miktar 255 tl olacak, 2015 ve 2016 yıllarında o bakım parasınıda gelirden sayacaklar, belki şimdi müracaat etseniz bağlanır ama 2015 yılından sonra kesmeye başlarlar 3 aylıkları.
bu yüzden kampanya başlattım ben ve imza topluyorum maaşımıza dokunmayın diye, isterseniz sizde yakın ve arkadaşlarınıza imzalattırın ne kadar çok imza toplarsak o kadar iyi olur, linki burda: http://www.change.org/tr/kampanyalar/ay%C5%9Fenur-islam-maa%C5%9F%C4%B1m%C4%B1za-dokunmay%C4%B1n

onurcetin

Üye
Üye
Çok teşekkür ederim bilgilendirdiğin için. Tabiki destek veririz ne demek. Bu konunun takipçisi olmak gerekir. Eğer gelirden saymazlarsa güzel olur. Engelli maaşındanda faydalanabiliriz.

okatur

Üye
Üye
tahminime dayanarak söylüyorumki, sydv de keyfi kararlar ile bağlıyorlar bu 3 aylık maaşı, adam kafasına göre karar veriyoki bu maaşı hak ediyor diye, mesla ben bi ara sydv ye gitmiştim yardım almak için kömür giyecek eğitim yardımı gibi, elime 2 sayfa kağıt verdiler ve dedilerki 32 yeri dolaşıp imza alacaksın yardıma muhtaç olduğunu bize ispatlayacaksın, ben diz üstü ve sadece sol elim ile sürünwrek gezen biriyim ve onların bana dayattıklarına bak altı üstü bir yardım için. neyse uzadı konuşma.
olsun siz her ihtimale karşın sorun orayaki bakım parası gelirden sayılıyormu burda diye...

Tekerlekli Sandalye