Bakım aylığımızın kesilmesi?

tütün

Üye
Üye
sonladırılan bakım aylığımız için dilekçe verip dosyanın başka şehre istetik ama bakım aylığımız kesimmişti başka şehirde kardeşim annem için bakım aylığı almakta ve ben dosyanın buraya istedim kardeşimin ikameti bakım aylığın sonladırılan yerde kaldı ben ise ablamın ikametine aldıraçayım kendimi daha aldırmadım şimdi ablam bana bakçayı için öbür kardeşim 24 yaşinda annemim bakım aylığı bağlanırken askerdeydi ve sonrasında benim bakım aylığım için bu şehre geldi şimdi kardeşim hesplamaya dahil edilerken ablamım yanındamı dahil edileçeek yoksa ikameti ilk bakım aylığımız aldığımız yerde kaldı şimdi bizi ziyarete geleçek kardeşimiz hesplamaya başka adresde olsa 24 yaşında çalışıyo asgeri üçretli ve babam asgeri üçretli eve giren gelir böyle 1000 .1000 391 benimde 391 olaçak hepsi 2785 bunu kardeşim burda yok ama burda geliri hesplanaçak evde 5kişiyiz ve benim sonladırılan bakım aylığıma bağlatmak için annemim maaşını engel olurmu kardeşim hesplanmaya dahil edilmesse eve giren gelir bu 1800 yardımçı olursanız tşk ler

Mehmet Yalçın

Üye
Üye
Hayli karışık yazmışsınız olayı tam anlamadım ancak anladıgım kadarıyla izah edeyim, eski kaldıgınız yerdeki dosyanın gelmesi o dosyadaki kişilerin hesaba daihl edilecegini göstermez, yeni başvurulan kurum mevcut adreste kaç kişi yaşıyorsa onu göz önüne alacaktır, daha önceki adreste 5 kişi yaşıyorsa yeni başvuru kurumu o 5 kişiyi göz ardı eder, şimdi eve gelecekler dediniz adreste kaç kişi görünüyorsa onları degerlendireceklerdir, o bakımdan evde adreste geliri olmayan kişileri almak, geliri oların adresini almamaya gayret etmek gerekiyor, kişi başına düşen gelir 2013 yılı için 487 lirayı geçmezse maaş kesilmeyecektir veya bağlanacaktır sorun olmayacaktır.

tütün

Üye
Üye
mehmet bey durum şöyle kardeşim başka ikameti ama ara ara bizimle gelip kalıyo ben ise ikametimi ablamın yanına aldıraçağım kardeşim dahil olursa 6 kişi ama annemim ilk dosyasın da askerdeydi sonra yanıma geldi şimdi çalışıyo 24 yaşında geliri bizimlemi sayılaçak yoksa 5 kişi olarakmı ikameti başkayerde o olduğu zamn 1000 artı 1000 artı 782 olaçak yoksa 1800 olaçak bizimle yaşamıyor mu diyeçeyiz zaten başka yerde

Mehmet Yalçın

Üye
Üye
Yani başka yerde yaşıyorsa arada sırada size gelmesi sıkıntı olmaz kurum nüfustaki adresi göz önüne alır, geliri varsa ikametini aldırmayın.

Tekerlekli Sandalye