Bakım maaşı alanlar için gelir tespiti her yıl yapılıyor mu?

hll_bl

Üye
Üye
arkadaslar her yıl gelir tespiti yapılıyormu bakım aylıgı alanlar için

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Hayır kurum tarafından gelir tespiti yapılmıyor. Fakat siz gelir durumundaki hertürlü artışı kuruma bildirmekle yükümlüsünüz.

hll_bl

Üye
Üye
ben su maksatla sormustum gecen sene benden ssk dan tescıl kagıdı ve bakmakla yukumlu oldugum kısının maas bordrosunu bunu her sene mı ıstıycekler acaba bır bılgınız varmı

Mehmet Yalçın

Üye
Üye
Kurum aslında 6 ayda bi isteme hakkına sahip tamamen kurumun inisiyatifinde bu konuda net birşey demek imkansız örnegin X şehirde senede bi kez Y şehirde senede 2 kez Z şehirde bi kaç yıl hiç istenilmiyor o yüzden net birşey diyemeyiz.

serbetcimehmet

Üye
Üye
arkadaslar her yıl gelir tespiti yapılıyormu bakım aylıgı alanlar için

selam ben karabük den % 99 engelli oğlumun evde bakım ücretini alıyoruz 2 yıl önce 6 ayda bir form verilirdi bununla birlikde çocuğun vasisi ben olduğum için nufustan vukaatlı nüfus kayıt örneği ve formu doldurup birlikte calışanlar için maaş bodrosunu ssk lı çalışdığım sürelerde veriyorduk evde kalan kişi sayısındaki azalma gelir durumundaki artış belgelenebilir gelirleri birlikde veriliyor ve bildirmekle yükümlüyüz gecen yıl bu formu 1 yıllığa çıkarıldı bizim burada her sene mart ayının 1. ile 7. arasında doldurulup verilecek buradaki işleyiş bu şekil de bilginize,
saygı ve sevgilerimle

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Bu bakım ücretlerinde her ilde farklı uygulamalar oluyor. Hatta ve hatta yönetmelikte yazan uygulamaların dışına çıkıldığı yada hiç uygulanmadığı durumlar gördük. Bu konuda illerdeki SHÇ yönetimine aşırı bir insiyatif tanınmış durumda.

sinandeniz

Üye
Üye
kurum memurları kafalarına göre takılıyo mesela benden 4 senedir ne bir evrakkk nede kontrole gelip giden var canları isterse iş olsun diye ya hadi ahmedi mehmedi kontrole gidelim derler canları istemezsse el ense kurumda çay partileri :)

Tekerlekli Sandalye