Bakım maaşı alanlar kişi başı gelir dağılımına dahilmidir

markfan

Üye
Üye
merhabalar bugün sosyal hizmetlerden gelen ekip gelir tespiti icin denetime gelmişler bizim evde 8 kişi kalmakta babam annem abim eşim 2 çoçuğum ve kız kardeşim kalmaktayız babam emekli 1080tl emekli maaşı abim 2080 tl eşim bakım parası alıyor bende 2022 alıyorum bana yardımcı olurmusunuz kişi başına düşen mikta 540 tl aşmakta bakım maaşı alanlar gelire dahil ediliyormu.

gülümse_hayata

Üye
Üye
Evdeki herkes evde bakım maaşı gelir hesaplamasına dahil edilir.

mustafasym

Üye
Üye
peki ya bakıcı ayrı adreste olursa yinemi dahil edilir

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Yok yok bir yanlış anlaşılma olmuş. Alınan yada alınacak evde bakım maaşı kişi başı gelire dahil edilmez.

Necmeddin

Üye
Üye
sayın editör ben im %91 Ağır özürlü raporum var emekli memurum aylık gelirim 1260 tl evde ben eşim ve 5 yaşındaki tornum yaşıyoruz evde bakım maaşı alabilirmiyim.tornumun annesi ve babası başka adreste ikamet etmekteler. Yani toruna biz bakıyoruz.

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Şu kişiler Bakıcı olabilir;

Akraba; Bu Yönetmeliğin uygulanmasında, üveyler dahil olmak üzere bakıma muhtaç özürlünün; eşi, çocukları ile çocuklarının eşleri, ana ve babası ile bunların ana ve babası, torunları ile torunlarının eşleri, kardeşleri ile kardeşlerinin eşleri, kardeşlerinin çocukları ile kardeş çocuklarının eşleri, eşinin ana ve babası, eşinin kardeşleri, eşinin kardeşlerinin eşleri ile çocukları, amcaları ve amcalarının eşleri, amca çocukları ile bunların eşleri, halaları ile halalarının eşleri, hala çocukları ile bunların eşleri, dayıları ve dayılarının eşleri, dayı çocukları ile bunların eşleri, teyzeleri ve teyzelerinin eşleri, teyze çocukları ile bunların eşlerinden her birini ifade eder.

http://engelliler.gen.tr/f8/evde-ba...ilir-kimler-gelir-hesabina-dahil-edilir-1404/

Necmeddin

Üye
Üye
Torun ikameti anne sag olduğu için dedeye verilmiyor ikamet i annede gözüktüğünden ne kadar dede baksada aynı evde yaşadığı kabul edilmiyor o nedenle bakım maaşı hane kişi sayısına dahil etmiyolar. varmı örnek ?.

Tekerlekli Sandalye