Bakım maaşı aldığım hesabıma vergi borcumdan dolayı e-haciz getirilmiş.ne yapmalıyım?

D.BULUT

Üye
Üye
Vergiye olan borçtan dolayı hesaplarım bloke olmuş,bakım maaşı aldığım hesabımı kullanamıyorum.bakım maaşına haciz getirilebilir mi?

Gazoz Agacı

Moderatör
Moderatör
Selam,

Nafaka borcu hariç olmak üzere Vergi Kanunu'nda yer alan tüm borçlar için almakta olduğunuz tüm gelir hesaplarınıza (Bakım maaşı hesabıda dahil) bloke konulabilir. Blokenin kaldırılması ancak varolan borcun kapatılmasıyla mümkündür.

D.BULUT

Üye
Üye
Gazoz Agacı konuyu dikkate alıp bilgi verdiğiniz için teşekkür ederim lakin şöyle bir durum söz konusu devletin vermiş oldugu yada ödemiş oldugu nakdi yardımlara haciz gelmesi mümkün değil gelemez yasa bu konuda acık ve net..kaldı ki bu parayı devletin engelli vatandaşına bakmam için alıyorum devlet bir yandan benim engellime bak diyip diyer yandanda engellisine baktıgım paraya el koyamaz..

not: Ayrıca vergiye ödenecek olan borçtan dolayı vergi borcu dedim,borcum idari para cezasından dolayı kaynaklanan bir borçtur.trafik kusurundan şahsıma yazılan borç..

Tekerlekli Sandalye