Bakım maaşı almak için böbrek hastası olman yetmez dediler?

tekirdağ

Üye
Üye
Arkadaşlar ben (%90 oranında) engelliyim böbrek yetmezliğim var diyaliz hastasıyım, biz bakım maaşı için başvurduk sosyal hizmetlere, geldiler incelediler ve bana; "sadece böbrek hastalığın yetmez" dediler bana ve bende; "benim başka kronik hastalıklarımda var" dedim ve kadın; "öleyse o hastalıklarınında raporunu getir" dedi. Sadece böbrek hastası olmam maaşı almamıza yetmiyomuş bizden ekstradan rapor istiyolar, yani örnek vermek gerekirse mesela diyelim böbrek hastalığım var ve bunun yanında depresyon,hiper tansiyon, şeker vs. var, bunların raporunu çıkarttırmam gerekiyor, rapor kolay benim birsürü hastalığım var götürürüm 3-4 tane rapor ama asıl mesele şu; sosyal hizmetler heyeti bizden rapor istiyo ama ne raporu olduğunu öğrenmedik ve aradan 5 ay geçti bizde gidip sormadık bilen var mı ne raporu istemişlerdir acaba ya lütfen bi yardım bildiğim kadarıyla 2-3 çeşit rapor var hangisinden istediler sizce şimdiden çok çok teşekkür herkese...

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Raporunda "ağır özürlüdür" ibaresi varmı?
Böbrek hastası olupta bakım maaşı alanda var almayanda. İlden ile değişen bir durum. Örneğin haftada 3 gün diyalize giren bir böbrek hastasına %89 oranında rapor veriliyor, bu kişi kuruma bakım maaşı almak için başvurduğunda "sen banyonu, tuvalet ihtiyacını yardım almaksızın yapıyorsun sana bağlayamayız" da deniliyor, bazende bunlar görmezden gelinip bağlanıyor. Kısaca böbrek hastaları için kurum yetkililerinin kişisel insiyatifini kullanmasını ön plana çıkıyor.

Tekerlekli Sandalye