Bakım maaşı almam ilerde memur olmama engel olur mu?

viranesinan78

Üye
Üye
bu sorumu halil yılmaz bey cevaplarsanız sevinirim:
cerrahpaşa tıp fakültesinden 2008 2009 2011 yıllarında 3 defa tedaviyle işlevselliği düzelmeyen bipolar afektif bozukluk yüzde 70 ağır özürlü raporu aldım şu an 2022 maaşı alıyorum ömss den önce 2012 başında aldığım raporda sanırım heyet başkanı prof beni yanılttı raporunu ağır özürlü yaparsam ömss ye giremezsin dedi ve yine yüzde70 ama hafif özürlü rapor verdi sorum şu: hafif özürlü raporumun bitiminde tekrar ağır özürlü yüzde 70 rapor alırsam sosyal hizmetlere danıştım bu oranla ağır özürlüyse raporun bakım parası alma ihtimalin yüksek demişlerdi ve son atamada memur olarak atanma şansım var bana göre bakım parasından vazgeçip memur olabilirmiyim yani bakım parası lmam ve ağır özürlü olmam memur olmama engel olurmu
biraz uzun bi soru oldu kusura bakmayın keşke sizle telefonda konuşma imkanım olsa bayburtta yaşadığınızı biliyorum ben istanbuldayım eğer sabit bi telefon numarası verirseniz sizinle telefonda görüşmeyi çok isterim saygılar...

cilginpalet

Üye
Üye
bakım parası her ağır engelli raporu olana verilir diye bir kaide yokki aranan şartlar kendi başınına wc ye gidememek yemeğini yiyememek banyoyapamamak vs vs kaldıki iyi düşün derim kesilen sadece EVDE BAKIM MAAŞI OLMAZ 2022 DE KESİLİR 700+350=1050 tl yani iyi düşün taşın karar ver derim kışı yazı işyeri şartları vs vs

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Hiç bir sorun teşkil etmez. Sen alabiliyorsan bakım ücretini al. İlerde ÖMSS sonucu atanırsanda maaşı kestirir memuriyete devam edersin. Halen %93 -96 oranında ve raporunda ağır özürlüdür ibaresi bulunan ve memurluk yapan binlerce kişi var. Olsaydı onlar için sorun olurdu.

viranesinan78

Üye
Üye
çok teşekkürler halil bey size bayburtta ulaşabileceğim bir sabit numara bana özel mesajla verirseniz çok sevinirim

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
@viranesinan, site üzerinden haberleşmemiz daha sağlıklı olur. Böyle yaptığımızda sana verilen cevaplardan senle aynı durumu yaşayan-yaşayacak arkadaşlarada yol göstermiş olacaktır.

viranesinan78

Üye
Üye
ilginize teşekkürler

Tekerlekli Sandalye