Bakım Maaşı Değerlendirmesi SYDV Tarafından Yürütülecek

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Arkadaşlar 2022 maaşlarından sonra evde bakım maaşlarıda SYDV (sosyal yardımlaşma dayanışma vakfı) geçiyor.
4 Şubat'ta sosyal yardımlar genel müdürlüğü tarafından gönderilen genelgeden bu anlaşılıyor. Umarız 2022 maaşında olduğu gibi bakım ücretlerininde SYDV'ye devredilmesinin ardından bakım ücretleriyle ilgili yeni bir yönetmelik yayınlayıp bakım maaşlarınıda kesmek için bahane aramazlar.

İLGİLİ GENELGE: http://engelliler.gen.tr/dokuman/Evde_Bakim_Ayligi_Degerlendirme.pdf

sinandeniz

Üye
Üye
yok ya valla b.. çıkaracaklar işin ALLAH sonumuzu hayreylesin bakalım bu taşın altından ne çıkacak

Mehmet Yalçın

Üye
Üye
Yönetmelik değişmeden devam ederse sıkıntı yok lakin arkadaşın dediği gibi bir yönetmelik daha patlarsa maaşlar 2022 pozisyonuna girer ve maaşların büyük bölümü neşterlenir.

gülümse_hayata

Üye
Üye
Evde bakım maaşı haziran ayında sydv devredilecek

Evde bakım maaşları Haziran 2013'ten itibaren Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları’na devredilecek.

Evde bakım maaşları bilindiği üzere şu anda SHÇEK tarafından verilmekte; fakat çok yakın zamanda 2022 maaşlarında olduğu gibi Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları’na geçecek. Bakım maaşının SYDV’lere geçiş sürecinin 2013 Haziran ayında başlayacağı bildirildi. Bu geçişle birlikte ve değişecek evde bakım yönetmeliğinin de etkisiyle evde bakım maaşına ilişkin tüm iş ve işlemler değişime uğrayarak artık yapılacak işlemler SYDV’ler tarafından uygulanacak.

Sosyalyardimlar.net'in haberine göre; Şu anda Antalya’da yapılan SYDV Sosyal Yardım ve İnceleme Görevlilerine yönelik hizmet içi eğitim programında Aile Yardımları ve Sürekli Yardımlar Daire Başkanı Halil Yıldız yaptığı konuşmasında evde bakım maaşlarının Haziran’da SYDV’lere devredileceğini açıklamıştı. Bu şimdilik kesin bir tarih değil. Evde bakım maaşlarının bu tarihten itibaren SYDV’lere devredilmesi bekleniyor. Aynı 2022 maaşlarının SYDV’lere devrinde olduğu gibi evde bakım maaşlarının devrinde de devredilme işlemleri planlanandan daha farklı sürelerde tamamlanabilir. Mesela 2022 maaşlar için halihazırda aylık alanların 6 ay içinde tekrar sosyal incelemelerinin yapılması planlanmışken bu süre devir işleminin sancılı olması ve planlanandan daha uzun süreceğinin anlaşılması ile 1 yıla çıkartılmış durumda. Aynı durumu Genel Sağlık Sigortası işlemlerinde de var. GSS için hane ziyaretlerinin normal şartlarda her yıl yenilenmesi gerekirken SYDV’lerdeki yoğunluk nedeniyle bu da 1 sene ertelenmiş durumda.

Evde bakım maaşlarının şu an için haziran ayında SYDV’lere devredilmesi planlanırken tam olarak devrin gerçekleşmesinin ve evde bakım maaşlarına ilişkin iş ve işlemlerin doğru bir şekilde SYDV’lere entegre edilmesinin daha uzun bir zaman alacağını düşünüyoruz. Özellikle 2022 maaşı ve evde bakım maaşlarının birleştirilmesi planlanırken önümüzdeki süreçte bu kapsamda çok daha farklı çalışmaların yapılacağı ve yeni proseslerin geliştirileceği kanısındayız.

borayeris

Üye
Üye
Çok büyük kriz geliyor. Müteahhitlere verilen parayı kesmeyecekleri için, bu maaşlar kesilir ilk.

Sent from my SM-N910C using Tapatalk

yılma

Üye
Üye
Yeni bir yönetmeliğn çıkacağına sanmıyorum bu 5 seneden beri sürüyor bu muhabbet

bursabursa16

Üye
Üye
Hayirdir nerden uyduruyosunuz 2022 ler iki katina cikaran devlet senin hasta. Evde bakiminimi kesecek...provakasyon yapmayin...arkadasim schk muduru yok oyle bise ....sadece schk nin yuku cok agir ondan sydf ye devredilecek diyor

okatur

Üye
Üye
Türkiyeyi BİTİRMİŞLER SEN HALA NEYİN KAFsını yaşıyorsun bursalı

Inegol

Üye
Üye
Bakım maaşı degerlendirmesi SYDV tarafından yürütülecek Evet ilk anlayanlardan biride ben oldum. Evrakları çoğunu sıfırdan tekrar yaptırdım sanırım tüm maaş alanlara yeniden presedür uygulanacak baştan bilginize

[device_name] cihazımdan Engelliler.Gen.Tr mobil uygulama ile gönderildi

Tekerlekli Sandalye