Bakım maaşı kişi başı gelir durumu?

magvali

Üye
evde 6 sı yetişkin ve 2 si çocuk olmak üzere 8 kişiyiz.3 kişi 1000 er lira maaş alıyor.bir kişinin çiftçi bagkuru var(5 dönüm tarladan) acaba maaş kesilme durumu olabilirmi..cevabınız için şimdiden teşekkür ederim. eğer varsa ayrı bir adrese taşınma durumunuda değerlendirirseniz sevinirim teşekkürler.(yani 2 yetişkin 2 çocuk başka bir eve taşınsak)yetişkinler çalışmıyor

Mehmet Yalçın

Üye
Üye
Yani hesaplamaya evdeki yaşayan kişileri baz alacaksınız ve evdeki yaşayan herkesin geliride eklenecek burda hesaplama bütün gelirleri evde yaşayan kişi sayısına bölünce 423 lirayı geçmemesi gerekmektedir, bu durum aşılıyorsa maaş kesilir maaşı almaya başlandığında bu sınır aşılmıyorsa sonrada bir yada bir kaç kişi işe girip gelir elde ettiyse kuruma bildirmek gerekiyor.
Hesaplamayı anlamamışsanız evdeki herkesin toplam geliri ve kişi sayısını söylerseniz hesaplayalım

turanerol

Üye
Üye
iyi aksamlar mehmet bey size bır sorum olucak ben 3 ayin bırınde 2022 maşina muracatetım 5 ayın 25 bana yedıgunluk sıkorta yatırmışlar bunun bana zarari olurmu su an daha evraktakıbıne bakıyorum işleme konmamıs benıbılgılendırırsen sevinirim

Mehmet Yalçın

Üye
Üye
Yani 7 günlük sigortadan birşey olmaz, ama yinede kuruma bildirin neticede 90 günlük sigorta sınırı var yani sorun olacagını sanmıyorum

berkcey

Üye
Üye
mehmet bey benim 3 yaşında oğlum rahatsın engelli maaşına başvuru yaptık onaylandı benim yeşil kartımvar sgortalı işe girsem oğlumun maşı kesilirmi

berkcey

Üye
Üye
mehmet bey size yazı gönderdim ama cevap gelmedi 3yaşında olum rahatsız madurmaşı onaylandı yeşilkartımızvar sgortalı işe girsem maaşı kesilirmi olumun lütfen bir cevab yazın

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
berkcey 18 yaş altı çocuğu 2022 maaşı alanlar sigortalı çalıştıklarında genellikle maaşları kesiliyor.

berkcey

Üye
Üye
halil bey çifçi bağkuruna geçsem yeşil kartı durdurup olumun maşı kesilirmi genede neyapalım öneriniz nedir

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Yeşil kart kısa süre sonra kalkacak zaten. Onun yerine GSS kapsamına gireceksiniz. Çiftci bağ-kurunda kesilir mi bilemiyorum ama kesilmemesi lazım. Yinede net yanıt veremiyorum.

berkcey

Üye
Üye
halilbey benim 3 yaşında olum rahatsız evde bakım maaşı için başvuru yaptık onaylanmadı başvuralı 5 ay oldu yeni başvuru yapa bilirmiyiz bu süreçte bide raporu yenidenmi alacağız bilgi verirmisiniz

berkcey

Üye
Üye
halil bey soruma cevabınızı bekliyorum lütfen rica ediyorum

Tekerlekli Sandalye