Bakım maaşı ve engelli maaşı alana otomatik elektrik indirimi oluyor

haykolik

Üye
Üye
sevgili arkadaşlar selamun aleyküm hepinize şimdi 144 sosyal hattını aradım elektrik indirimi için ben hem bakıcı maaşı alıyorum oglumdan hemde 2022 maaşı alıyorum bana 53.20 kuruş elektrik indirimi çıkmış otomatikmen dedi memur elektrik faturası yatırırken 53.20 kuruş faturanızdan düşecek dedi memur arkadaş herkesin bilgisine

gecelerinhakimi16

Üye
Üye
Evet devletin belirlediği kişilere verilecekmis sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakfından aylık alanlara verilecekmis elektrik indirimi ama fatura yatırırken düşecek demiyor PTT ödeyecek bu yardımı diyor

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Acaba bu yansıma bakım maaşından mı yoksa 2022 maaşından mı bu konuda bilginiz varmı? Yoksa her ikisi içinde direk otomatik olarakmı yansıyor.

fener1982

Üye
Üye
2022 maaşı alanları kapsıyor. Evde bakım maaşı alanları kapsamıyor. Ayrıntıli bilgi için 144 ü arayabilirsiniz.

perii

Üye
Üye
Bugün bende 144 dü aradım fakat evde bakım maaşı alanlara elektrik indirimi olmayacakmış..

haykolik

Üye
Üye
Halil abi ben 144 sosyal hattıyla gorüstüm dediki memur arkadaş bakıcı maası alanda 2022 maası alanda faydalanabiliyor dedi hatta bana mart ayinda ve sonraki aylarda 53.20 kuruş faturanizi yatırırken faturanizdan duşecek fazlaysa üstünü odeyeceksıniz dedi ve hic bir isleme gerek yok otomatikmen ptt ye fatura yatirirken düşüyormuş bu arada evde 3 kişiyiz

kartalreis

Üye
Üye
otomatik olması güzelmiş, teşekkürler...

sagır adam

Üye
Üye
Halil abi ben 144 sosyal hattıyla gorüstüm dediki memur arkadaş bakıcı maası alanda 2022 maası alanda faydalanabiliyor dedi hatta bana mart ayinda ve sonraki aylarda 53.20 kuruş faturanizi yatırırken faturanizdan duşecek fazlaysa üstünü odeyeceksıniz dedi ve hic bir isleme gerek yok otomatikmen ptt ye fatura yatirirken düşüyormuş bu arada evde 3 kişiyiz
Malülen engelli içinde geçerlimi bu fatura işi

LG-K430 cihazımdan Engelliler.Gen.Tr mobil uygulama ile gönderildi

osmaniye 80

Üye
Üye
Bende aradım 144 hızmet vermıyormus hafta sonu dıye ptt müşterı hiz. Aradım adınıza bırsey görunmuyor dıyr sımdı engellı olan kardesım 2022 alıyor annem ona bakıcı gorunuyor aynı evde yasıyoruz 7 kişiyiz elektrk eşimin adına bu yardım cıkarsa kımın adına cıkması lazım kımseden bılgı alamıyorum malesef

5044Y cihazımdan Engelliler.Gen.Tr mobil uygulama ile gönderildi

dinarli.03

Üye
Üye
bizim ev kira üc kişiyiz babam annem ve ben annem bakım maaşı alıyor babamla ben engelliş maaşı acaba elektirik yardımı bize cıkarmı

haykolik

Üye
Üye
Arkadaslar 2022 ve devamlı sosyal yardımı alan kisilerin adina aynı hanede kaç kişi yasiyorsa ona göre elektrik destek alacak marttan itibariyle postaneye gideceksiniz faturanizdan duşecek eger faturaniz yuksekse üstünü odeyeceksıniz elektrik faturası üstünüze almak gerekmiyor yeterki engelli aynı hanede ikamet etsin

bedrettini

Üye
Üye
Arkadaslar 2022 ve devamlı sosyal yardımı alan kisilerin adina aynı hanede kaç kişi yasiyorsa ona göre elektrik destek alacak marttan itibariyle postaneye gideceksiniz faturanizdan duşecek eger faturaniz yuksekse üstünü odeyeceksıniz elektrik faturası üstünüze almak gerekmiyor yeterki engelli aynı hanede ikamet etsin
engellinin aynı evde ikamet etmesi gerekmiyor.herhangi bir faturayla gitmesi yeterli.sistemde engelli kişinin alacagı indirim belirlenmiş.adres sormuyorlar.mesala diyelim siz evde 4 kişisiniz 68,5 lira indirim hakkınız var.ama elektrik faturanız 40 lira geldi.bir akrabanızın 80 liralık elektrik faturası var.ondan 80 lirayı alıp,o faturayı ödersiniz.68,5 lira elinizde para kalır.kendi kırk liralık faturanızı bu parayla ödeyip kalan.parayı da gelecek aylardaki faturanız için biriktirebilirsiniz..

bedrettini

Üye
Üye
Bende aradım 144 hızmet vermıyormus hafta sonu dıye ptt müşterı hiz. Aradım adınıza bırsey görunmuyor dıyr sımdı engellı olan kardesım 2022 alıyor annem ona bakıcı gorunuyor aynı evde yasıyoruz 7 kişiyiz elektrk eşimin adına bu yardım cıkarsa kımın adına cıkması lazım kımseden bılgı alamıyorum malesef

5044Y cihazımdan Engelliler.Gen.Tr mobil uygulama ile gönderildi
engelli olan kardeşinizin elektrik faturası ve kimliğiyle ptt ye gitmesi yeterli.faturanın kimin adına düzenlenmiş olmasının hiç bir önemi yok.

bedrettini

Üye
Üye
cıkar, ptt ye kimlik ve
eletrik faturasıyla gidebilirsiniz...

septik

Editör
Editör
Düzenli sosyal yardım alanlar kapsamı evde bakım maaşı alanları içermiyor.

c) Düzenli yardım: Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları tarafından 3294 sayılı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışmayı Teşvik Kanunu ve 2022 sayılı 65 Yaşını Doldurmuş Muhtaç, Güçsüz ve Kimsesiz Türk Vatandaşlarına Aylık Bağlanması Hakkında Kanun kapsamında; Eşi Vefat Etmiş Kadınlara Yönelik Düzenli Nakit Yardım Programı (EVEK), Muhtaç Asker Ailelerine Yönelik Düzenli Nakit Yardım Programı (MAAY), Öksüz/Yetim ve Asker Çocuğu Yardım Programı (ÖYAÇ), Şartlı Eğitim - Şartlı Sağlık Yardım Programı (ŞESY), Çoklu Doğum Yardım Programı, Kronik Hastalık Yardım Programı, Engelli Aylıkları, Yaşlı Aylığı, Engelli Yakını Aylığı, Silikozis Aylığı ile her ne ad altında olursa olsun hak sahipliği belirlenen düzenli yardım ve aylığı

Yalnız kafa karıştıran ise madenin son bölümündeki '' her ne ad altında olursa olsun hak sahipliği belirlenen düzenli yardım ve aylığı '' evde bakım maaşı bir iş yapıldığı, hastaya bakıldığı için ödenen maaş yani sosyal yardım dışında tutulmuş iyi pekide madem çalışan kapsamındaki bakım yapan kişiye neden sgk sınıda yatırmaz devlet, yasalara aykırı olarak sgk sız işçimi çalıştırıyor ?
Eğer çalıştırmıyorsa ağır hastasına bakana sosyal destek sağlıyor olması lazım, o zamanda sosyal yardımı düzenli sağladığı halde neden elektirik indiriminden faydalandırmıyor ?

busra emrah

Üye
Üye
Düzenli sosyal yardım alanlar kapsamı evde bakım maaşı alanları içermiyor.

c) Düzenli yardım: Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları tarafından 3294 sayılı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışmayı Teşvik Kanunu ve 2022 sayılı 65 Yaşını Doldurmuş Muhtaç, Güçsüz ve Kimsesiz Türk Vatandaşlarına Aylık Bağlanması Hakkında Kanun kapsamında; Eşi Vefat Etmiş Kadınlara Yönelik Düzenli Nakit Yardım Programı (EVEK), Muhtaç Asker Ailelerine Yönelik Düzenli Nakit Yardım Programı (MAAY), Öksüz/Yetim ve Asker Çocuğu Yardım Programı (ÖYAÇ), Şartlı Eğitim - Şartlı Sağlık Yardım Programı (ŞESY), Çoklu Doğum Yardım Programı, Kronik Hastalık Yardım Programı, Engelli Aylıkları, Yaşlı Aylığı, Engelli Yakını Aylığı, Silikozis Aylığı ile her ne ad altında olursa olsun hak sahipliği belirlenen düzenli yardım ve aylığı

Yalnız kafa karıştıran ise madenin son bölümündeki '' her ne ad altında olursa olsun hak sahipliği belirlenen düzenli yardım ve aylığı '' evde bakım maaşı bir iş yapıldığı, hastaya bakıldığı için ödenen maaş yani sosyal yardım dışında tutulmuş iyi pekide madem çalışan kapsamındaki bakım yapan kişiye neden sgk sınıda yatırmaz devlet, yasalara aykırı olarak sgk sız işçimi çalıştırıyor ?
Eğer çalıştırmıyorsa ağır hastasına bakana sosyal destek sağlıyor olması lazım, o zamanda sosyal yardımı düzenli sağladığı halde neden elektirik indiriminden faydalandırmıyor ?
selam aleyküm benim yeşilkartım var sağlık yardımı alıyorum elektrk yardımından faydalana biliyormuyyumm teşekürler

SM-J120F cihazımdan Engelliler.Gen.Tr mobil uygulama ile gönderildi

R

rahim

Guest
yani diyorsunki engelli 80 lira indirim hakkı varsa evinede 40 tl fatura gelmişse onu ödemeyip bir başkasının faturasında 80 tl lik indirip yaptırıp o kişiden 40 tl alır ve her ikiside karlı çıkar diyorsun

R

rahim

Guest
yani diyorsunki engelli 80 lira indirim hakkı varsa evinede 40 tl fatura gelmişse onu ödemeyip bir başkasının faturasında 80 tl lik indirip yaptırıp o kişiden 40 tl alır ve her ikiside karlı çıkar diyorsun

bedrettini
bedrettini isimli Üye şimdilik offline konumundadırengellinin aynı evde ikamet etmesi gerekmiyor.herhangi bir faturayla gitmesi yeterli.sistemde engelli kişinin alacagı indirim belirlenmiş.adres sormuyorlar.mesala diyelim siz evde 4 kişisiniz 68,5 lira indirim hakkınız var.ama elektrik faturanız 40 lira geldi.bir akrabanızın 80 liralık elektrik faturası var.ondan 80 lirayı alıp,o faturayı ödersiniz.68,5 lira elinizde para kalır.kendi kırk liralık faturanızı bu parayla ödeyip kalan.parayı da gelecek aylardaki faturanız için biriktirebilirsiniz..

mersinlim

Üye
Üye
engellinin aynı evde ikamet etmesi gerekmiyor.herhangi bir faturayla gitmesi yeterli.sistemde engelli kişinin alacagı indirim belirlenmiş.adres sormuyorlar.mesala diyelim siz evde 4 kişisiniz 68,5 lira indirim hakkınız var.ama elektrik faturanız 40 lira geldi.bir akrabanızın 80 liralık elektrik faturası var.ondan 80 lirayı alıp,o faturayı ödersiniz.68,5 lira elinizde para kalır.kendi kırk liralık faturanızı bu parayla ödeyip kalan.parayı da gelecek aylardaki faturanız için biriktirebilirsiniz..

Uyanıklık yapayım derken sorun yaratırsınız bunu yaparsanız sisteme giren abone numarasını daha sonra kendi faturanız la gittiğinizde nasıl değiştireceksiniz dürüştlük engüzeli bu uygunsuz şeylerden uzak durun tavsiye????? Shizmetler herhangi bir araştırmasına adres değişikli de çıkar iş büyür maaş keşilmesi dahi olabilir değermiş riske devleti salak yerine koymayın bence değmez herkeş kendine yakışanı yapar inşallah daha fazla insana el uzatırlar allah devlete zeval vermesin .

Mersinlim

Tekerlekli Sandalye