Bakım maaşı

02ysam02

Üye
Üye
Merhabalar oglum engelli bakım maaşı icin başvurduk bütünnevrakları yaptırdık. 12 31 2018 teslim ettik şimdi edevlet bakıyoruz 1.aya ek ödeme gözüküyo 2. Aya yanı bu aya normal yazıyo ama biz birinci ayda maaş almadık

LG-M700 cihazımdan Engelliler.Gen.Tr mobil uygulama ile gönderildi

gülümse_hayata

Üye
Üye
Merhaba büyük ihtimalle 1. ay evrakları teslim ettikten sonra maaş gününe kadar olan tutardır diye düşünüyorum. 2.ay tam maaşınız yansımıştır çok emin değilim ama bu şekilde olduğunu düşünüyorum.

eylül20

Üye
Üye
Ben Kasım ayında adres değişikliği bildirdim.Ocak ayında denetlemeye geleceklerdi gelmediler..Bütün işlemlerim tamam..Maaşım kasım ayından beri kesik..Neden maaşı kesiyorlar anlamadım..Sonuçta ben adresimi bildirdim.Kesmeden denetlemeye gelebilirler. Çok zor durumda kaldım.Sözde Ocak ayı içinde geleceklerdi.Şubat a attılar..Bir çok insan bu yüzden bildirmiyor. Ne yapacağımı bilmiyorum. [emoji17]

SM-N910C cihazımdan Engelliler.Gen.Tr mobil uygulama ile gönderildi

D.BULUT

Üye
Üye
bu konuda herkes muzdarip sanırım,verilen paraya güvenip ev taşıyoruz maaş kesiliyor!bir çözüm gelmeli.

eylül20

Üye
Üye
Bu parayı belediyeler vermiyor.Devletin Sosyal hizmetler müdürlüğü veriyor. Kesilmeden verilen adrese denetleme yapabilirler. Bana yeniden başvuru yaptırdılar..Bu çok saçma ..Ellerinde kocaman dosyam var..İçinde bütün evraklar mevcut.Güncelleme yapılması gereken evraklar varsa zaten rutin denetlemelerde isteyebilirler..Buna bir çözüm getirilmesi gerekir..Bu sıkıntılı günlerde gerçekten çok zor durumda kaldım..

gülümse_hayata

Üye
Üye
Ben Kasım ayında adres değişikliği bildirdim.Ocak ayında denetlemeye geleceklerdi gelmediler..Bütün işlemlerim tamam..Maaşım kasım ayından beri kesik..Neden maaşı kesiyorlar anlamadım..Sonuçta ben adresimi bildirdim.Kesmeden denetlemeye gelebilirler. Çok zor durumda kaldım.Sözde Ocak ayı içinde geleceklerdi.Şubat a attılar..Bir çok insan bu yüzden bildirmiyor. Ne yapacağımı bilmiyorum. [emoji17]

Adres değişikliğini 15 gün içinde bildirme zorunluluğu var. Yeni adrese gelip inceleme sonrası şartlarda bir değişiklik yoksa maaş kaldığı yerden devam eder. Bu söylediklerim ancak bağlı olduğunuz kurum değişmemiş ise geçerlidir. Şayet il/ilçe değişikliği olduysa yani başka bir kurumun yetki alanına geçmiş iseniz maaş kesilir ve tüm işlemler yeniden yapıldığı için maaşın bağlanması biraz uzayabilir.

gülümse_hayata

Üye
Üye
Haklısınız dediğiniz gibi çok mağdur olan var. keşke bir çözümü olsa ama şuanki işleyişteki prosedür yukarıda yazdığım gibi. Allah herkesin yardımcısı olsun.

Tekerlekli Sandalye