Bakım maaşında hanede yaşayan kişilerin belli bir süre evde ikamet etmesi?

DuruSare

Üye
Üye
Merhabalar biz 2019 nisan ayında spina bifida hastası olan kızım nedeniyle evde bakım aylığı almaya başladık evde eşim kızım ve ben yaşıyoruz eşimin annesi, eşimin abisinde kaliyo yani onlarla yasiyo emekli kendisi ikametgahı falan oraya kayıtlı yani herneyse şimdi merak ettiğim bir şey var basvurumuzu yaptık 1 ay içinde heyet geldi esim isteydi ve kayinvalidemde bizdeydi kizimi dus aldirirken tamda heyet geldi soru sordu falan kaç kişi yaşıyorsunuz falan diye bende eşim kızım ben diyince hanımefendi kim diyerek kayinvalidemi gösterdiler bende kim olduğunu açıkladım ve haftada 2-3 gün bize geliyor çocukla ilgileniyor ve bende evi temizliyorum dedim tamam dediler gittiler ve 6 ay geçti bu sıralar tekrar gelcekler yine kayınvalidem bizdeyken denk gelirlerse bir sorun olurmu sizce? ikametgahı abimlerin üzerinde sonuçta arada sırada gelip kalıyor bizde?

haykolik

Üye
Üye
Hiç bir sorun olmaz kaynananızın ikameti sizde olmadığı sürece hiç bir şey olmaz sonuçta kayınvalideniz size misafir olarak geliyor kafanızı yormayın bişey olmaz

DuruSare

Üye
Üye
Teşekkür ederim cevabınız için

Tekerlekli Sandalye