bakım maasınin kesilmesiyle alınmayan aylıklar

didierdrogba

Üye
Üye
Arkadaşlar 30 eylülde bakım maaşı kesildi 5 ay sonra tekrar baglandi bu durumda kesildikten sonra almadığımız aylıkları alma şansımız var mi

Hataylı_72

Üye
Üye
niye kesildi açıklarmısınız,
bakıcı değişikliği nedeniyle kesildiyse almadığınız aylıkları yeni bakıcı zaten alamaz..

yok adres değişikliği nedeniyle kesildi ise;
heyetin eve gelip kontrolunden sonra
devam etmesine uygun kararı çıkarsa,
almadığınız aylıkları alabilirsiniz. (Bakıcı değişmediyse - adres değiştiyse-)

didierdrogba

Üye
Üye
niye kesildi açıklarmısınız,
bakıcı değişikliği nedeniyle kesildiyse almadığınız aylıkları yeni bakıcı zaten alamaz..

yok adres değişikliği nedeniyle kesildi ise;
heyetin eve gelip kontrolunden sonra
devam etmesine uygun kararı çıkarsa,
almadığınız aylıkları alabilirsiniz. (Bakıcı değişmediyse - adres değiştiyse-)
Adres degisikliginden kesildi dilekçe vermiştik aynı aynı anda olmuşken bakıcı değişikliği yaptık kesilmişken dedik ama kesilme nedeni adres değişikliği

kolera

Üye
Üye
benim aldığım evde bakım parası adres değişikliği yaptığım için kesildi.eylül ayında tekrar başvurdum mart ayında bağlanıcak inşallah büyük umutla.aradaki maaşları verecekler mi bu durumda.

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Adres değişiklşiğini bildirmeniz gerekirdi. Bildirdiniz mi?

sair1

Üye
Üye
evde bakım maaşı adres ve bakıcı değişikliği olduğunda 1buçuk ayı geçerse alamadığın aylıkları alabilirsinz ben adres ve bakıcı değiştrdim 1 buçuk ayı geçti toplu aldım bugün

kolera

Üye
Üye
ben toplu alamam bu durumda.çünkü ben adres değişikliğini bildirmedim bu nedenle kesildi. teşekkürler.

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Arkadaşlar burada ki durum şu. Öyle anlaşılıyor ki adres değişikliği kuruma bildirildiğinde kesilen evde bakım maaşları toplu olarak geri alınabiliyor, ama eğer adres değişikliği bildirilmemişse alınamıyor.

kolera

Üye
Üye
evet teşekkürler bilgi için.

melahatabla

Üye
Üye
merhabalar ..ben balıkesirden izmire taşındım adres değişikliğimide bildirdim maaşım kesildi ..izmirde yeniden eve geldiler yeniden evrakları hazırlatıp yeniden hesap açtırdılar bu süreç yaklaşık 2 ayı geçti tekrar bağlandı fakat geriye dönük ödeme yapmadılar ..sordum geriye dönük hak ettiğim maaşı alacakmıyım .verilen cevap hayır oldu ve gerçektende yıllar geçti vermediler

Hataylı_72

Üye
Üye
biz bu durumu yaşadık adres değişikliğini bildirmediğimiz için geriye dönük ödeme alamadık,böyle olmasa idi alabileceğimizi söyledi kurumdaki görevli.

zamanında adres değişikliğini bildirdiyseniz eğer (15 gün içinde), geriye dönük ödeme yapılması gerekirdi.
tekrar söylüyorum BAKICI DEĞİŞMEDİYSE VE ZAMANINDA Adres Değişikliği bildirildiyse..

tüm işlemleri yeniden yapmanız da gerekmez dosyanızı taşındığınız il müdürlüğünden dilekçeyle istemeniz yeterliydi.

didierdrogba

Üye
Üye
Arkadaşlar bugün kuruma gittim sordum maaş onaylandi yani baglandi dediler nisanda alırsınız ilk maaşı ayrıca geri ödemeyi sordum 6 aylık almadığınız yatacak ddi

gülümse_hayata

Üye
Üye
İnşallah dedikleri gibi olur söylenilene göre adres değişikliği vaktinde bildirilirse aradaki geçen sürenin maaşı ödeniliyor, fakat bildirim olmaz ve maaş kesilirse ödeme yapılmıyor. Böyle olduğu söyleniyor fakat bu güne kadar ben burada bir kişinin bile geriye dönük ödeme aldığını duymadım. Umarım sizin durumunuzla bir ilk ve alındığını duyarız gelişmeleri bekliyoruz sizden.

didierdrogba

Üye
Üye
İnşallah dedikleri gibi olur söylenilene göre adres değişikliği vaktinde bildirilirse aradaki geçen sürenin maaşı ödeniliyor, fakat bildirim olmaz ve maaş kesilirse ödeme yapılmıyor. Böyle olduğu söyleniyor fakat bu güne kadar ben burada bir kişinin bile geriye dönük ödeme aldığını duymadım. Umarım sizin durumunuzla bir ilk ve alındığını duyarız gelişmeleri bekliyoruz sizden.
yani bana söylenen buydu nisanda almadığınız 6 aylığı normal mart maaşını nisanda alacaksınız maaş bağlanmış dedi.
İnşallah böyle olur gelismelerden haberdar edeceğim.

Tekerlekli Sandalye