Bakım maaşının yeniden bağlanması

didierdrogba

Üye
Üye
arkadaşlar ablam için almakta olduğumuz bakım maaşı ekim ayında adres degisikliginden kesilmişti bakıcı değişikliği istemiştik nihayet 5 ay sonra incelemeye dün geldiler geliri sormuslar ben öğretmen olarak atandıgim için maaş bordro mu istemişler maaş 2463 babam 630 emekli maaşı alıyor ablam 3 aylık maaşı da var ilçe tarım dan aylık 59 lira da gelir çıkıyor hepsini toplayıp biz 6 kişiyiz evde böldüğümüz de ortaya kişi başı aylık 572,555 lira çıkıyor bu durumda maaş bağlanır mı?

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Çok çuzi bir küsürat çıkıyor. Onu dikkate almayacaklarını umuyorum. Başvurup deneyiniz.

Antakya

Üye
Üye
Merhabalar... Bi sorum olacaktı. Bakıcı aylığım adres değişikliğinden dolayı Kasım ayında kesildi, bu ay bağlandı. Hemen hesap açtık ama bağlanması 3 ay sürdü. 3 aylık kaybımın geri ödemesinin yapılabileceğini sosyal hizmetlerde söylediler. Kuruma gidip dilekçemizi verdik, dosyamıza koymuşlar dilekçeyi. Sonuç ne olur ? Benim hakkım kesildi burda, az para da değil 2300 lira küsür. Önümüzdeki ay yatar mı ? Toplu olarak mı yatıyor, bu durumla karşılaşan var mı acaba ?

gülümse_hayata

Üye
Üye
Evde bakım maaşında geriye dönük ödeme yapılmıyor diye biliyorum. Kesilmesi ve tekrar başlaması arasındaki geçen sürede alamadığınız maaşları tekrar vereceklerini zannetmiyorum. Size ödeme yapacaklarını söylemişler umarımki öyle olur ama burada bu güne kadar aldığını söyleyen kimseyede rastlamadım.

Antakya

Üye
Üye
Sosyal hizmetlerde çalışan birisi söylemişti. Mahkeme yoluyla alınıyor demişti ancak uğraşmak istemedik, sadece dilekçe yazdırıp dosyama koymuşlar. Aslında müdürle görüşmüştüm kesildiğinde ona sormadım o zaman. Neyse umarım yatar, yanıtınız için teşekkürler...

Tekerlekli Sandalye