Bakım parası eve mahkum eder

okatur

Üye
Üye
hiç bir yere gidip 1 veya 2 ay kalamazsınız çünkü kontrole gelip maaşınızı kesebilirler bunların çalışma mantığı nedir acaba, bir cansın her halükarda, gezip dolaşıp değişik insanlarla tanışmak konuşmak istersin, bunların yaptığı ise maaş veriyoruz otur oturduğun yerde bu doğrumu sizce, ben her yıl 1 2 aylığına istanbula gidiyorum ve kafa dinliyordum ama onuda çok gördüler, bir kişinin şikayeti üzerine kontrol memurları gelmişler, bizimkilerde kız kardeşinde demişler onlar inanmamış tabiki, acaba bakım parası kesilirmi, veya nasıl bir uygulama başlatırlar....

firdevs05

Üye
Üye
geçmiş olsun öncelikle
aynı konudan müzdaripiz ocak 2016 gelir artışını sınırı geçmediği halde bildirmiştim
nisan ayında gelip bulamamışlar, mayıs ayında ankarada eğitimde olacagız (oğlum otizmli ) diye not düşürttük yine gelmiş bulamamışlar
görevli bana haziran ayında saat 08-17 arası evde durun sıkıntıya girersiniz diyor. 1 ay evde hapis hayatı ...

diyorum ki benim evde bulunma zorunlulugum yok oğlum engeli otizm bana hatta evde durmak yasak sürekli dışarlarda insanlar arasında olmam lazım diyorum , prosedür böyle diyor geldiğimizde bakıcı ve engelli evde bulunmalı diyor.

şikayet edebiliyormuyuz bunları

kartalreis

Üye
Üye
yasal prosedürlere uyarsanız başınız ağrımaz, devlet işleri ciddiyetle, kanunla, nizamla yürür.

Kanun ve yönetmelikleri dikkatli okuyup haklarımızı öğrenmeliyiz..

efsaneusta

Üye
Üye
Aynı sorun bizde var normalde haziran ayı çocuk gezmek istiyor.engelli diye evde hapismi çocuk2 aydır bekliyoruz

kosovali1

Üye
Üye
İyi gunler gecen yil subat ayinda kontrole geldiler ve esimin hamile oldugunu soyledim oglum dogdu ve 1 yasinda oldu bildirmeme gerek varmi

efsaneusta

Üye
Üye
2 senedir geliyor kontrol problem yok itinayla ilgileniyoruz cocugumuzla cünkü benin cocugum parayla ölculmez sevgibizim shöyledigimiz evde hapis degil dir haziranda evde bekliyoruz bunu dile getiriyoruz.yoksa memurlarla ilgili sorun yok memurlarla yardımcı oluyor her zaman kanunları iyi biliyoruz.sosyal haklarımızı da biliyoruz. Iyi ramazanlar arkadaşlar

asdere

Üye
Üye
böyle bir hapis zorunluluğu yok kızım otizim hastası eşim onu iki okula götürüyor evde hiç yoklar yani ama shçek e gidip şu saatler aralığında şu okuldayız diye dilekçe verdik bunu veliler okulca verdi .şimdi heyet okula geliyor üstelik gelmeden önce telefon ediyorlar evdemisiniz okulda mı diye .biz adana da bu şekilde yapıyoruz .biryere gideceksenizde iki satır bilgi dilekçesi verin rahatınıza bakın .adamlar haklı ben çok gördüm çocuğu nenesine dedesine bırakıp da yaylaya denize gidenleri .hepinize hayırlı ramazanlar

firdevs05

Üye
Üye
Merhaba güzel bir uygulama yapmışsınız lakin herzaman işe yaramıyor biz de belli saatlerde eğitimde ve ilgili ayda 15 gün başka ilde ayrı bir eğitimde
olacağız diye görüşme sağlayıp not aldırdık ama saolsunlar biz başka ilde iken gelmişler
bari arayın diyoruz prosedör böyle bu maaş kriteri hasta ve bakıcısı heyet geldiğinde evde olmalı diye diretiyorlar. ararsak bir anlamı kalmıyor diyorlar

bu arada benim oğlumda otizm li

kolera

Üye
Üye
Merhaba güzel bir uygulama yapmışsınız lakin herzaman işe yaramıyor biz de belli saatlerde eğitimde ve ilgili ayda 15 gün başka ilde ayrı bir eğitimde
olacağız diye görüşme sağlayıp not aldırdık ama saolsunlar biz başka ilde iken gelmişler
bari arayın diyoruz prosedör böyle bu maaş kriteri hasta ve bakıcısı heyet geldiğinde evde olmalı diye diretiyorlar. ararsak bir anlamı kalmıyor diyorlar

bu arada benim oğlumda otizm li

Başka ildeyken geldiklerinde maaşınızı kestiler mi?

Mehmet Yalçın

Üye
Üye
Onların gelmesini beklemeden müdürlüğe gidip durumunuzu anlatın çocuk egitime gidiyor o esnada siz geliyorsunuz evde bulamıyorsunuz sıkıntı yaşayacagım söyleniliyor diye, ordan bi gün belirlesinler o gün egitime götürmeyin gelip neye bakacaklarsa baksınlar, bu duruma sıcak bakmazlar illa evde olacaksınız derlerse bana ulaşın lütfen

kolera

Üye
Üye
Onların gelmesini beklemeden müdürlüğe gidip durumunuzu anlatın çocuk egitime gidiyor o esnada siz geliyorsunuz evde bulamıyorsunuz sıkıntı yaşayacagım söyleniliyor diye, ordan bi gün belirlesinler o gün egitime götürmeyin gelip neye bakacaklarsa baksınlar, bu duruma sıcak bakmazlar illa evde olacaksınız derlerse bana ulaşın lütfen

Yazın .memlekete gidersem iki aylığına gidip bildireyim değil mi?

Mehmet Yalçın

Üye
Üye
Evet bildirmenizde yarar var.

Tekerlekli Sandalye