Bakım parası için alınan rapor ÖTV indirimde kullanılırmı?

suayip06

Üye
Üye
Evde bakım parası için alınan %92 ağır engelli raporumu sıfır araç alımında kabul ederlermi. Yoksa nasıl bir rapor olmalı?

iPhone cihazımdan Engelliler.Gen.Tr mobil uygulama ile gönderildi

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Eğer alınan aracı engelli kişi kullanmayacaksa başka bir işleme gerek olamadan %92 oranındaki raporla ÖTV indirimden faydalanabilirsiniz. Yok eğer aracı engelli kişi kullanacaksa bu sefer sürücü belgesi almak zorundasınız ve ÖTV indirimi için ayrıca rapor çıkartmanız gerekir.

ömer16

Üye
Üye
Halil bey benimde sorum şu: geçenlerde otomatik vitesli araç kullanabilir ehliyetimi aldım, şimdi ise engelli sağlık raporu alacam bende sol alt ekstremitede polio sekeli mono parai düşük ayak ve kısalık mevcut işlemleri başlattım sağlık kurulundaki memura ÖTV den muaf araç almak istiyorum dememe rağmen sağlık kurulu muayene kağıdının rapor istek nedenine kısmına engelli raporu yazdı acaba engelli sağlık kurulu raporunamı ötv den muaf ve otomatik araç kullanır ibaresi yazacaklar.veya ne yazmaları laZım bu konuda bilgilendirirseniz çok sevinirim

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
[MENTION=19467]Erolkurt_17[/MENTION] salt %42 rapor sizin ÖTV den faydalanmanıza neden olmaz. Raporda açık şekilde yazmalı. Tertibatlı araç kullanır vb. gibi
[MENTION=20664]ömer16[/MENTION] siz DR lara muayene olurken amacınızı onlarada söyleyin. Sağlık kurulundaki memura küfretmemek için kendimi zor tutuyorum. Vatandaşa hizmet yerine eziyet çektirmeyi amaç edinmiş anlaşılan.

ömer16

Üye
Üye
Halil bey muayenede ortopedi %15 verdi fizik tedavi %18 verdi nöroloji EMG ye sevketti Nisa’na gün verdiler.ortopedik özürlülerde oranın pek önemi yok yönetmelikte öyle diyor.benim öğrenmek istediğim engelli sağlık kurulu raporunun kullanım amacı kısmına ne yazmaları lazım ,Veya teşhis kısmına sorunumun detaylı açıklamasımı yazılmalı veya en iyisi vergi dairesinin ÖTV işleri kosöınamı sorayım

Tekerlekli Sandalye