Bakım parasına başvurdum. İşe girdiğimi bildirmelimiyim?

artemur

Üye
Üye
Selamlar ben 13 aralık 2011 de evde bakım ucretı ıcın basvuruda bulundum halen kontrol ıcın gelen olmadı.basvurdugum tarıhte ıste calısmıyordum fakat suan bır ıs buldum ve calısıyorum..bu durumu shecke ne zaman bıldırmelımıyım eve kontrole geldıklerınde bıldırsem olurmu..

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Siz bakıcı olarak gösterilen kişimisiniz yoksa bakıma muhtaç kişimi?

artemur

Üye
Üye
ben bakıcı gosterılen kısının esıyım yanı aynı adreste ıkamet eden aıle fertlerınden bırıyım

sinandeniz

Üye
Üye
bildirmeniz gerek shçk gelir durumu tekrar değerlendirilir 423 TL yi geçmiyorsa hanede yaşayan kişi başına düşen gelir maaşı almaya devam edersiniz yok eğer geçiyosa maaş kesilir

artemur

Üye
Üye
maas henuz baglanmadı yanı maas baglamak ıcın eve kontrole henuz gelınmedı..eve kontrol ıcın geldıklerınde bıldırmekmı yoksa eve kontrole gelınmedenmı bıldırmek gerekır..zaten benım ve babamın maas toplamı hanedekı kısı sayısına bolunse bıle kısı bası gelır 358 lıra cıkıyor maas baglanmasında hane bası gelır sıkıntı yaratmıyor..

Mehmet Yalçın

Üye
Üye
Maaşı alırken yada maaşa bağlanma sürecinde işer girer girmez kuruma bildirmelisiniz, ayrıca anladığım kadarıyla sizin hem bakıcı hemde engelli bakılan kişi olmadığınızı düşünüyorum, işe girdiğinizde başvuru durumunuz ne olursa olsun maaşı alıyorsanız/alacaksanız derhal bildirmelisiniz, yukarda arkadaşın belirttiği gibi aylık kişi başına düşen gelir 423 lirayı geçmiyorsa maaşı alabilirsiniz alıyorsanızda maaşınız kesilmez ancak bildirmekle yükümlüsünüz.

Tekerlekli Sandalye