Bakım ücreti almak için evden dışarı çıkmamak mı gerekiyor?

nicomedia_80

Üye
Üye
slm admin ben ağır özürlü yüzde 86 ruhsal engelli biriyim evde bakım parasına başvurucam ...ama ben sürekli tedavi göreceğim için çoğu zaman evde olamıyacağım hastanede rehabilite göreceğim ve evde durup bu insanların gelmesinimi bekleyeceğim hayata alışmam hava almam gerek yoks adaha kötü olurumm...eğer bu maaş çıkarsa eve kapanmammı gerek çok saçmaa

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Tedavi için hastaneye yatabilirsin tabiki. Bakıma muhtaç kişi tedavi için hastaneye yatamaz diye bir kural yok. Olmasıda çok saçma olurdu zaten.

nicomedia_80

Üye
Üye
yok hayır hastaneye yatmıcam hastanede aktiviteler oluyor resim sinema halk oyunları ve bunun gibi aktiviteler hayata alışma ve adapte olmak için...benim sorunum şu eğer bu maaş çıkarsa başvurudan sonra çoğu zaman evde olamıyacam ....acaba bir sorun olurmı eve geldiklerinde bulamazlarsaa...

nicomedia_80

Üye
Üye
yok hayır hastaneye yatmıcam hastanede aktiviteler oluyor resim sinema halk oyunları ve bunun gibi aktiviteler hayata alışma ve adapte olmak için...benim sorunum şu eğer bu maaş çıkarsa başvurudan sonra çoğu zaman evde olamıyacam ....acaba bir sorun olurmı eve geldiklerinde bulamazlarsaa...admin bi cevap yassann...

cilginpalet

Üye
Üye
kendimden örnek vereyim bu aylığı ilk çıktığından beri alıyorum maaş bağlanması için 1 kez kontrole geldiler başkada gelen giden yok yılda birkez bakıcım gidip imza atıyor tabi bu dediğim bulunduğum ilin sçek memurlarının iyi niyetinden birde zihinsel engelli olmadığım için birşey olursa ararsın demeleri ve ortamı beğenmelerindenmi bilemem bende haftanın en az 5 günü dışarlardayım burda sorun yok ama bulunduğun ilde ne olur onu bilemem ama sorun olacağını zannetmem yani sonuçta EVDE BAKIM MAAŞIN ADI CEZA EVİ DEYİLKİ ÇIKINCA FİRAR ETMİŞ OLALIM =)

EnemyHunter

Üye
Üye
bende aynı şekildeyim yaklaşık 5 senedir annem bana bakıp ihtiyaçlarımı karşıladığı için alıyor şimdiye kadar 2 kere geldiler taşındığımızda ve birde kendilerini çıkıp gelmişler kendileri geldiğinde üniversitedeydim annemle kardeşimi sorguya çekmişler sonra gitmişler

Tekerlekli Sandalye