Bakım ücreti almak için rapora 'ağır özürlüdür' ibaresini yazdırabilirmiyiz?

Yalnız Kartal

Üye
Üye
halil bey sizden ricam var bana yol gözterirmisiniz benim kardeim bedensel sakat %50 raporu var fakat ağır yazmıyor banyosunu annem yaptırıyor ayak tırnaklları annem kesiyor dışarıda tek yürümemiyor bende sağlık ocağından yatalak kağıdı cıkartdım evde tedavi görüyor şimdi ben bu yatalak kağıdıyla itiraz edsem kardeşimin hakını alırmıyım ve nereye itiraz etmem lazım bana yardımcı olurmusunuz

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Anlayamadım ne hakkını almak istiyorsun?

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Şimdi oldu. bu %50 lik raporu ne zaman ve ne için almıştınız?

Yalnız Kartal

Üye
Üye
1 sene önce almıştım bakım parasına bağlanması için

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Bir yıl önce alınan rapora itiraz etmek yerine şu yolu izlerseniz daha sağlıklı olur. önce SHÇ'e tekrardan bakım ücreti için başvuruda bulunun onlar sizi hastaneye sevk etsinler. Sevk sonucu "ağır özürlüdür" ibaresini yazarlarsa ne ala yok eğer yazmazsalar ve siz kardeşinizin "ağır özürlü" olduğuna inanıyorsanız o zaman rapora itiraz edersiniz.

Yalnız Kartal

Üye
Üye
halibey bu sorumada yardımcı olurmusunuz shç ye itiraz ettim beni eminönü cağaloğlu gönderdiler bende dün gittim beni hastaneye gönderdiler kardeşimden tekrar tekrar labaratuar ve filim tekrarmı istiyecekler tekrar heyete girecek

Mehmet Yalçın

Üye
Üye
Kurum isterse evet sizi tekrar hastaneye sevk edip yeni rapor isteme hakkına sahip, hastane herşeyi silbaştan yaparmı yapmazmı doktorların yapacağı ve bilecekleri iş o yüzden ne desek yanlış olur bekleyip görmekte yarar var.

Yalnız Kartal

Üye
Üye
mehmet kardeşim verdiğin bilgeler çok teşekkür ederim

Tekerlekli Sandalye