Bakım ücreti başvurusunun erken sonuçlanması için ne yapmalıyız?

tark36

Üye
Üye
arkadaşlar 20 gun once tum evrakları bursa/osmangazi kaymakamlıga teslim ettim
1)geri donuş ankaradanmı olacak
2)bu işi hızlandırmak ıcın ne yapmalı
3)hızlandırmak için hangı kapıyı çalmalı

Mehmet Yalçın

Üye
Üye
Bu bahsettiğiniz maaş evde bakım maaşımı yoksa engelli maaşı yani 2022 maaşı mı?

tark36

Üye
Üye
ilginiz için tşk ederim
evde bakım parası içindi

Mehmet Yalçın

Üye
Üye
Evde bakım maaşı başvurusu kaymakamlığa yapılmıyor shçek'e yapılıyor bi yanlışlık olmasın sakın? Ayrıca bu maaş için evraklar Ankara'ya gönderilmiyor. Sizin durumda bi hata var gibi geliyor bana maaşın tam nereye başvurulduğunu ve maaşın ne maaşı olduğunu ögrenirseniz tam yardımcı olalım lütfen.

tark36

Üye
Üye
yapılan işlemi izah ediyorum
kaymakamlıga annemın kanser hastası oldugunu eşim bu yuzden çalışmadıgını bildirdim bana 1 kagıt verdiler evde bakım parası almam için bursa devlet hastanesine heyet raporu için gonderdiler
hasteneden % 85 heyet raporu aldım ben bu işlemleri yaparken eve polis geldi takıkat yaptılar emniyetten rapor olumlu geldi polis raporu ve heyet raporu ile dosyaya kondu kaymakamlıkta sosyal mud. onaya gitti onay gelince biz size haber veririz dendi 15 gun sonra aradılar onaydan geçmiş kendim gittim goruştum bundan sonra ne yapmam hakkında bana bekle sizi arıcaklar dendi 20 gundur arayan yok bana bı tlf no verdiler 144 ararsın denıldı arıyorum cevap yok halen beklıyorum.

Mehmet Yalçın

Üye
Üye
Tamam söz konusu işlemler evde bakım maaşı işlemleri degil, 2022 maaşına başvurmuşsunuz siz bundan yapmanız gereken bi işlem yok başvurduğunuz yerin evraklarınız onaylayıp Ankara'ya göndermesi gerekiyor siz sonra internetten takip edeceksiniz.
Evraklar gönderildikten sonra sgk da işleme alınınca aşağıdaki adresten takip edeceksiniz ancak gönderilen evrakların orda işleme alınması 2-4 ay arasında sürmektedir.

http://engelliler.gen.tr/f7/2022-maasi-evrak-takibi-artik-cok-kolay-72/

tark36

Üye
Üye
mehmet bey konu hakkında verdiginiz bilgi için tşk.
1)paranın miktarı ne olur
2)bu para bakacı eşim adınamı yoksa hasta adınamı çıkacaktır.

saygılrımla

Mehmet Yalçın

Üye
Üye
Hasta adına çıkacaktır 3 aylık 1030 liradır.

Tekerlekli Sandalye