Bakım Ücreti İçin Ne Zaman Başvurdunuz, Başvurunuz Kaç Ay Sonra Onaylandı?

gülümse_hayata

Üye
Üye
Rica ederim [MENTION=17757]Seydunas[/MENTION] keşke daha net bir cevap vererek yardımcı olabilseydim.

Seydunas

Üye
Üye
Kafam çok karıştı ilk Aydan kesmiş olabilirler mi benim merak ettiğim bu.emsal var mı diye yazmıştım.siz yeterince ilgilendiniz teşekkürler.

Seydunas

Üye
Üye
Gülümse hanım kuruma sorduk şubatta onaylanmış 65tl iki günün farkıymış.nisandan itibaren alabilecekmişiz.ilginiz için teşekkürler.

gülümse_hayata

Üye
Üye
[MENTION=17757]Seydunas[/MENTION]

Maaşta sorun olmamasına inanın çok sevindim Nisandan itibaren umarım sorunsuz maaşınızı alır iyi günlerde harcarsınız.

Hasrrt

Üye
Üye
Mersinde oturuyoruz evde bakim için 1 ay önce memurlar geldi ve bu hafta içinde sorduğumuzda onaylandı dedi kaç günde para elimize geçer ?? Bilgi verebilirmisiniz??

aynurr

Üye
Üye
Merhabalar benim evde bakim parasi aldiğim kizim şehir dişinfa üniverste kazandi babannesiyle gidecek bu durumda maaşi babanneye devretmem gerekirmi teşekkürler

SM-J710FQ cihazımdan Engelliler.Gen.Tr mobil uygulama ile gönderildi

Rüyabelinay

Üye
Üye
Merhaba benim annem % 98 engelli evde iki emekli maaşı var ben evde bakım parası alabilirmiyim artı evde iki engelli ben ve iki çocuğum var

qRi

Üye
Üye
ben İzmirden başvurdum martta nisanda onaylandı iki ay içinde paranız yatar dediler hala bekliyorum

mazlum.yk

Üye
Üye
Değerli arkadaşlar günlerdir kafamı kurcalayan bir sorum var.

Bu sorumu 183 alie, çocuk, yaşlı ve engelli destek hattını arayarak ta cevap aramaya çalıştım ama maalesef açıklayıcı bir bilgi alamadım. Şimdi benzer durumu yaşamış veya bilgisi olan arkadaşlar varsa bilgilendirirlerse mutlu olurum. Şimdiden herkese çok teşekkür ederim.

Daha önce sigortalı bir işte çalışma geçmişi olan engelli bir bireyin ve işten ayrıldıktan sonra gelir kriterleri uyarsa dahi

evde bakım maaşı başvurusunda sen daha önce sigortalı olarak çalışmışsın maaş bağlamıyoruz deme gibi bir ihtimal var mı?

Yoksa uygun şartların oluşması sonucu maaşı bağlanır mı?

HUAWEI G7-L01 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

eylül20

Üye
Üye
Ben Kasım 16 da adres değişikliği bildirdim.Dilekçemi verdin.Bana , dilekçe verdiğim tarihten itibaren maaşımın kesileceği ve bağlanana kadar geçen sürede toplu alacağımı söylediler. Bu şekilde adres değişikliği bildiren arkadaş var mı acaba. .Toplu para alan oldu mu?

SM-N910C cihazımdan Engelliler.Gen.Tr mobil uygulama ile gönderildi

meral1784

Üye
Üye
Merhaba ayni sorunla bende karsilastim 2.5aydir bekliyorum gecenlerde geldiler maasi tekrar incelemelerden sonra bagladilar ama subat ayinda maasi alicam ama bu 2.5ay gecen surede maasi ocak ayinda toplu alicami soylediler

PRA-LX1 cihazımdan Engelliler.Gen.Tr mobil uygulama ile gönderildi

Yalnız Kartal

Üye
Üye
kardeşimin gelirden dolayı bakım parası kesilmişti bizde ocak 18zinde tekrar baş vurduk eksik evrakmız yok hadda önceki banka cüzdanın fotokopisini kendileri çekti kardeşim 2011 den beri alıyordu tekrar baş vurdum eve henüz gelmediler biz şubatda alabilrimiyiz herhangi bir sorun yok

Serdar45

Üye
Üye
Var daha önce gelir yükseldiğinden gidip kestirmiştim 22 ocakta tekrar başvuru yaptım geçtiğimiz hafta eve geldiler ne olacak bende bilmiyorum.

haykolik

Üye
Üye
Adanadan evde bakım maaşına basvuru 31.12.2018.de basvuru yaptik 04 02 2019 da eve heyet geldi 45 gun sonra maasinızı cekersiniz dediler yani martta alacaz herhalde peki toplumu alacaz tek aylikmi acaba bilgisi olan varmı arkadaşlarim

AYDONER

Üye
Üye
selam arkadaslar
Ben Hatay Kirikhan ilcesinden 2020 agustos ayinda kardesim icin bakici maasi icin basvuruda bulundum. 15 gun sonra eve denetlemeye geldiler.gelen kişi eylülün 15.de heyete girecek eylül sonu sonuçlanir dediler.ekim ayinda sormaya gittim bizim dosya ortada yok kasim ayinda tekrar dosyanin akıbetini sorduğumda benden tekrar incelemeye gelmek icin dilekçe istediler kasim sonunda ikinci başvuruyu yapmis olduk 4 hafta sonra ikinci kez incelemeye gelen kisi benden ziraat odasi tapu ve sgk dan hazirlanacak bazi evraklari verip bunlari hazirla bize getir dediler.Aralik 21 de evraklari teslim ettim.sonuc nasil ogreniriz diye sordum haber verilir dediler bekliyoruz

kardes evde kisi basi gelir asgari ucretin 2/3 gecmezse sıkıntı olmaz

protruzman

Üye
Üye
ben anakradan başvurdumda bakalım hala sonuçlanmadı..

Tekerlekli Sandalye