Bakım Ücreti İçin Ne Zaman Başvurdunuz, Başvurunuz Kaç Ay Sonra Onaylandı?

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Merhaba arkadaşlar,
Forumda sık sık "bakım ücreti kaç ayda bağlanır, bakım parası için başvuralı şu kadar ay oldu, hala bir sonuç alamadım" v.b gibi sorular soruluyor.

Bakım ücretinin bağlanma süreci her İl deki başvuru yoğunluğuna ve o ildeki SHÇ yetkililerinin çalışma temposuna göre değişmekte. Bu yüzden de bu türden sorulara net cevaplar vermek oldukca güç oluyor.

Bu anlamda bakım ücretlerinin hangi ilde kaç ayda bağlandığına dair bilgi bankası oluşturmak adına bakım ücreti alan arkadaşlarımız (aşağıdaki şablona göre) maaşlarının kaç ayda bağlandığını yazarsa herkes için yararlı olacağını umuyorum.

1: Yaşadığınız İl:
2: Başvuru Tarihinizden Kaç Ay Sonra Bakım Maaşı Başvurunuz Onaylandı:
3: Bakım Maaşınız Onaylanmasından Kaç Ay sonra Maaşınızı Almaya başladınız
4: Bulunduğunuz İl de Bakım Maaşı Her Ay düzenli Olarak Yatıyor mu

Moderatörün son düzenlenenleri:

Sulhi

Üye
Üye
1: İstanbulda yaşıyorum
2: Başvuru tarihinden 7 ay sonra onaylandı
3: Bakım maaşı onaylanmasından 1 ay sonra ilk maaşımızı aldık
4: Bazen maaşta aksamalar oluyor 45 günde bir felan veriyorlar...

Yağmur

Üye
Üye
arkadaşlar burada ne zaman başvurdunuz kaç ay sonra onaylandı hiç kimse yazmamış hangi ilden baş vurulmuş nezaman onaylanmış hangi ilde baş vurdunuz kaçgün veya ay sonra kontrole geldiler hangi tarihte sonuçlandı diye yazarsa arkaşlarımız da bilgilenmiş olur benim gördüğüm kadarıyla sanki hiç kimse baş vurmamış kimseninki onaylanmamış gibi görünüyor duyarlı olalım arkadaşlar başlığa uygun cevaplar yazalım teşekkürler

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Bu konuda bir serzeniştede ben bulunmak isterim. Bizim sitemizin en aktif forum kategorilerinden biri Evde Bakım Maaşı / Hizmeti dır. Bu ketegori altında hergün sorular geliyor, bizlerde bu soruları yanıtlıyoruz. Abartısız bu ketegoride soru soran yüzlerce insanın bakım maaşı bağlanmıştır. Ama o maşı bağlanan arkadaşlarımızın hiçbiri dönüpte bu başlığa yazma gereği duymuyor. Bu sitenin açılış sebeplerinden en önemlisi birilerine yardımcı olmaktır. Lütfen sizde sizle aynı sorunu yaşayan insanların vr olabileceği gerceğini unutmayın ve bakım sürecinde yaşadığınız süreci yukardaki şablona uygun olarak yazınız. Unutmayın siz nasıl sorularınız gelecek cevabı/cevapları merakla bekliyorsanız birileride sizin gibi merak ediyor.

sinandeniz

Üye
Üye
ADANA DA bana 7 ayda bağlanmıştı lakin bir arkadaşıma 3 ayda bağlanmış diğer bir arkadaşımada 5 ayda bağlamışlar anlicağınız il olarak değiştiyi gibi insanın kendi şahsi şansına görede değişmekte :)

Yağmur

Üye
Üye
kadaşımıza duyarlı davranışından dolayı teşekkürler

Yağmur

Üye
Üye
adana yazdı evet diğer iller arkadaşlar bekliyoruz

yade

Üye
Üye
bursada yasamaktayim 2 yildir bakim ücreti aliyorum benim 10 ay sürmüstü .

YassaX

Üye
Üye
1: Sakarya'da yaşıyorum
2: Başvuru tarihinden 3- 3,5 ay sonra onaylandı
3: Bakım maaşı onaylanmasından 1- 1,5 ay sonra ilk maaşımızı aldık
4: Genelde ayın 15'i yatmaktadır. Secim ayında 7 si gibi yattı. Bayram ve yılbaslarında erken de yatmaktadır. Bazen 3-4 günlük aksamalar olmaktadır.Genelde 30-35 gün arasında yatmaktadır.
5. Bu maddeyi de ben ekledim. 1 yıla yakın süre oldu maaş bağlanalı kontrole gelen olmadı. Sadece şubat ve ağustos aylarında maaş artışı olduğu icin gelir durumunua ait belgeyi SHÇ'ye götürmemizi istediler..

saban

Üye
Üye
slm arkadaşlar ben uşakta yaşıyorum bakım maaşına başvuru tarihinden sonra 1 ay gibi bir sürede onaylandı ve bağlandı.kontrollere yılda bir veya iki kez geliyorlar.maaşlar her ay günlerde farklılık olsada düzenli yatıyor..

rezber

Üye
Üye
Bursa.
2011 Mart sonunda başvurdum.
ne gelen var nede giden

umutgorkem

Üye
Üye
ben izmir buca dayım başvuru yaptıktan 1 hafta sonra eve geldiler sonraki 1 haftadada evrakları tesli ettim ama bunlar iç işleri emniyet mdürülüğü izmir valiliğine 1 hafta boyunca sürekli mail attım bu kadar hızlı olmasının tek nedeni bence budur yukarıda okudum adam 10 ay diyor ben kendimi yakarımmm hangi devirde yaşıyoruz bilgisayar var internet var taş çatlasın 1 ay ama işin üstüne düşün iç işleri bakanlığının sitesinde bilgi edinme var sürekli oraya yazın boş bırakmayın 2 veya 3 güne dönüş yapıyorlar rabbim herkesin yardımcısı olsun yalnız bende kş sıkıntı başka bize dediler 30 veya 45 gün sonra hesabını kontrol et ama 2 ay oldu hala bişey yok acaba nereyi arasam nere ilgileniyor bilmiyorum birde maaşlar ne zaman yatıyor değişiyormu bilgilendirirseniz sewinirim birde sizlerden şunu istiyorum istediğiniz bilgileri alıp bu formları okuyup yaptığınız işleri buralarda paylaşın paylaşınki hep beraber güç olalım.....

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Bakım maaşınız hala hesaba geçmediyse bulunduğunuz il'deki SHÇ müdürlüğüne sorunuz. Ve evet bakım ücretleri her ilde ayrı tarihlerde yatıyor.

rezber

Üye
Üye
geçen perşemebe geldiler nihayet. evde yoktuk. alt kata kağıt bırakmışlar. bankadan hesap açıp pazartesi kuruma bekliyorlarmış. hadi hayırlısı bakalım 6 ay oldu gerçi ama.
Peki arkadaşlar onaylanırsa, başvurduğum tarihten itibaren mi maaş alacağız. yoksa onaylandığı aydan itibarenmi?

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Evde bakım maaşında geriye dönük birikme olmuyor. Sadece o aya ait maaşı alabilirsiniz.

magvali

Üye
bursa 5 ay sonra oldu sanırım ama ben ümidimi kesmiştim derken almaya başladım.maaşlar genelde..... 8 ve 12 si arasında değişiyor.pek aksamıyor.bu parayı almamıza sebep olan herkesten allah razı olsun

karacan

Üye
Üye
herkese iyi gunler sitenize yeni uye oldum. İnsan isi dusmeyince duyarsız kalıyor birçok konuya. Faydalı bir site 2 aydır forumları okuyorum. Benim ögrenmek istedigim konu cevaplanırsa seviniriz. Evde bakım ucreti için basvuruda bulunduk eylul ayında heyet kontrole geldi. Ziraart bankasına hesap actrıdık ve fotokopisini aldılar.''Bu basvururmruzun onaylandıgı anlamına mı gelir'' cunku forumda basvuru sureclerini ve sonucları okudum ancak onaylandıktan 1 ay 3 ay v.s sonra aldık ifadeleri var. Bu onaylanma durumu nedir nasıl ogrenilecek? istanbuldan basvurumuzu yaptık sayet onaylanmıssa ne zaman alırız bakım ucretini? Cevap olursa simdiden tesekkur ederiz

Tekerlekli Sandalye