Bakım Ücreti İçin Ne Zaman Başvurdunuz, Başvurunuz Kaç Ay Sonra Onaylandı?

AYDONER

Üye
Üye
şu an icin eksik veya aykiri bir durumumuz yok bekliyoruz

AYDONER

Üye
Üye
Arkadaslar benim başvurum olumsuz sonuçlanmış. Kurula basvuru sonucunu ogrenmek icin gittim bana sözlü olarak basvurumun kabul edilmedigi söylendi. Nedenini sorduğumda engelli kardesimin üzerine ev olduğu ve maasi oldugu icin kabul edilmedigi soylendi.Ne yapmam gerekiyor? Daha once ayni durumda kız kardesim bakici maaşı aliyordu. Kiz kardeşime tazminat parasi geldiği icin kesildi .

UGUR89

Moderatör
Moderatör
Arkadaslar benim başvurum olumsuz sonuçlanmış. Kurula basvuru sonucunu ogrenmek icin gittim bana sözlü olarak basvurumun kabul edilmedigi söylendi. Nedenini sorduğumda engelli kardesimin üzerine ev olduğu ve maasi oldugu icin kabul edilmedigi soylendi.Ne yapmam gerekiyor? Daha once ayni durumda kız kardesim bakici maaşı aliyordu. Kiz kardeşime tazminat parasi geldiği icin kesildi .

Evi olduğu için diye söylemeleri saçma bi kaç evin olur onlardan kira gelirin olur anca öyle. Onun da yine gelire eklenerek hesaplanır.
Eve giren toplam gelirin 1705(2021 yılı için) TL'yi geçmesi durumunda bakım maaşı bağlanmıyor.

ahmet34

Üye
Üye
bu doktorları heyeti anlamak cok zor,her seferınde farklı farklı karar verıyorlar...cok yoruyorlar..sımdıde 30 senedır aynı sekılde yatalak olan engellıye,sımdıye kadar sınırsız rapor verdıklerı halde...en son raporu 2 sene gecerlı vermısler...bu doktorları heyetı anlamak zor
once bır karar verıyorlar,ıtıraz edıyon,neyse odur dıyorlar...6 ay sonrada nasıl boyle karar vermısız dıyorlar...şaka gibi

hepımıze Allah sabır versın cıldırmamak elde degıl

bızım yatmakta olan aylık maasımıza 1 hafta kala rapor yenılendı cıktı aldım kuruma goturdum.kurum raporu gorup kısmı engellı yazısını gorunce
maasını aldınmı dedı hayır dedım,tam maas yatımına 5 gun kala kestıler,para yatmadı
ama raporu yanlıs verdıklerı ıcın hatalarını duzeltıp yenı rapor verdıklerı sure 6 ay gectı vede 6 aylık maası alamadık ama onemlı degıl saglık olsun
sadece maas alımına 7 gun kala yenı raporu goturup kuruma verdık vede maas yatımına 3 gun kala ımza onay ıcın cagırdılar
sonucta butun bunlara ragmen yatmadı ve 2 ay sonra yatacakmıs..bu yanlıslar hatalar duzeltmeler derken 8 aylık maas bosu bosuna kesılmıs oldu
saglık olsun
ayrıca engellınız yuzde 90 uzerı ıse otv ındırımlı arac aldıysanız,aldıgınız aracı kaca aldınız para nasıl denklestı,eskı arac kaca satıldı,arac fıyatı herseyı komısyon ıncelıyor,sonucta gıdıp 330 luk arac almamanız ıyı olabılır sadece tavsıye cunku otv ındırım arac almak ayrı,sosyal yardım almak ayrı
bunda sorun olmaz ne olcak gıder 330 luk arac alırım dıyebılırsınız ama degerlendırmede sartlarınız uysa bıle bılmıyorum kı maas baglarlarmı
cunku araba alacak parayı bulduysan nedıye sosyal yardıma bavurdun derlerse sorun olusmasın adamlar haklı olabılır
ama gıdıp pıyasadakı en ucuz aracı alırsanız ıhtıyactan oldugu bellı olur

deasn19

Üye
Üye
Amasya
19.11.2021 tarihinde başvuruda bulunuldu.
30.11.2021 tarihinde cevap geldi.
Amasya Sosyal Hizmet Merkezi Müdürlüğümüze yapmış olduğunuz evde bakım yardımı müracaatınız uygun görülmüş olup, 15.01.2022-20.01.2022 tarihleri arasında ARALIK ayının ödemesi hesabınıza geçecektir. Bundan sonraki aylarda herhangi bir problem olmadığı takdirde; geride kalan ayın ödemesi her ayın 15 ile 20 si arasında hesabınıza düzenli olarak aktarılacaktır.

Eluime

Üye
Üye
05.06.2022 başvuru tarihi
16.06.2022 banka hesapı istendi yer istanbul/ esenler

afyon03

Üye
Üye
Sevgili abilerim bugün heyete girdik babam için ekte dosya ekledim acaba bakım maaşını alabikirmi
Bu evrak

nightmen

Üye
Üye
herkese iyi gunler sitenize yeni uye oldum. İnsan isi dusmeyince duyarsız kalıyor birçok konuya. Faydalı bir site 2 aydır forumları okuyorum. Benim ögrenmek istedigim konu cevaplanırsa seviniriz. Evde bakım ucreti için basvuruda bulunduk eylul ayında heyet kontrole geldi. Ziraart bankasına hesap actrıdık ve fotokopisini aldılar.''Bu basvururmruzun onaylandıgı anlamına mı gelir'' cunku forumda basvuru sureclerini ve sonucları okudum ancak onaylandıktan 1 ay 3 ay v.s sonra aldık ifadeleri var. Bu onaylanma durumu nedir nasıl ogrenilecek? istanbuldan basvurumuzu yaptık sayet onaylanmıssa ne zaman alırız bakım ucretini? Cevap olursa simdiden tesekkur ederiz
bankadan hesap açmanı istedilerse onaylanmıştır 3 ay içinde alırsın maaşı

Abdullah0

Üye
Üye
E devlette evde bakım aylığı kesmı bende yine silinmiş sizdede öylemi

Tekerlekli Sandalye