Bakım ücreti için verdiğim adres değişti, SHÇ yetkilileri adres değişikliği durumunda

suat

Üye
Üye
mrb bakıcı parası basvurusu ne zamn sure ıcınde bellı olur kac ay ıcınde gelırler eve sızlere ıkı adres hakında bılgı vereyım daha unce oturdugum sehırden )=)a sehırden b)=) sehıre ıkamet nakletım nakletım ve bu sure ıcınde a sehırden aldıgım yardımlar ıptal edıldı yenı ögrendım suuanda b sehrınde ıkamet kuzukmekte ve ben a sehrındeyım ve kıs boyunca gıtmeyecegım saglık sorunlarım cıktı b sehrınde de basvuru yaptım 3 ay oldu ses yok eve gelen memur bızı bulamasa sorun cıkarmı veya bızı gurmek gıbı ımza gerekırmı hasta ve hasta bakıcının da yanı har ıkısınıde gurmek ısterlermı

Moderatörün son düzenlenenleri:

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Durumun çok karışık. :)

Bakıcı maaşı için muracaat etmişsin ve adresi A şehrinde vermişsin. Sonrada B şehrine taşınmışsın. SHÇ yetkilileri durumu yerinde tesbit etmek için evine yani A şehrinde verdiğin adrese geleceklerdir. Seni bulamayıncada başvurun hakkında işlem yapamazlar bu kadar basit.

suat

Üye
Üye
valla karısık ama yapan cok bıldıgım var ıkı adres uzerınde maas alıyorlar 3 bıle alan var yanı kısacası eve gelen memur okey derse ıs tamam dır degılmı

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Eve gelen heyet kimi bulupta evet diyecek?
Bakıma muhtaç kişi evde yok başka adreste!

suat

Üye
Üye
ya sorunlu guzukuyo suyle yapabılırmıyım bı adresı sılıp hastahanede oldugunu suylseler olmazmı

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Sizin bakım maaşınız onaylanmamış bile. Bakım maaşı onaylanan ve bakım maaşı alanlar bile adres değişikliiği durumunda değişikliği SHÇ'e bildirmekle yükümlüler. Yönetmelikte açık net olarak bu yazıyor.
Senin durumun biraz karışık bakım maaşı başvuru yapmışsın adres vermişsin ben bu adreste oturuyorum diye. Başvurundan bir müddet sonra SHÇ yetkilileri yaşadığın mekanı görüp ona göre karar verecekler bakım maaşı alıp almayacağına. Verdiğin adrese geldiklerinde adresinin değiştiğini öğrenince nasıl bir tepki verirler bilemiyorum ama bu durum sizin bakım maaşı başvurunuzu riske sokacağı aşikar.
Uygun bir dille tedavi maksadıyla zorunlu bir adres değişikliği olduğunu söyleyin SHÇ e bence.

sonsuzluk21

Üye
Üye
ya benim de aynı sorunum var. yardımmmmm

bu sene başka bir ilden üniversite kazandım.daha önceleri babam alıyordu bakıcı aylığını ,bu ay aylığı çekememiş sanırım adres değişikliği yüzüden.şimdi ne yapabiliriz ? bana bakan kişiler değişken tek bir kişi yok yani.bakıcıları da babam ayarlıyor.. lütfen yardımcı olurmusun

Moderatörün son düzenlenenleri:
Tekerlekli Sandalye