Bakım ücreti ve 2022 maaşı paralarıyla araç alsak bir sorun çıkar mı?

ilyaskirmanci

Üye
Üye
slm ben ilyas 2 kardeşim var zihinsel 2022 özürlü maaşı alıyorlar
temmuz ayındada bakım aylığı alcaklar bzi onları götürüp getirmek için araç almak istiyoruz ama kredi çekemiyoruz belgelendirebilecek bi gelirimiz yok bakım ücretiyle özürlü maaşlarından başka bu maaşlarla araç alabilirmiyiz bilen vrsa yardımcı olursa sevinirim

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Aracı kimin üzerine alacağınıza bağlı. Alınan araç ÖTV indiriminden yararlanmak için zihinsel engelli kardeşlerinin adına alınırsa bakım ücreti değilde 2022 maaşı kesilebilir. Yok siz engelli kardeşlerimin adına almayacağım diyorsanız o zaman bir sakınca olmaz.

ilyaskirmanci

Üye
Üye
benm aslnda sormak istediğim kardeşimin adına yada annemin adına araç almak istesek bakım maaşıyla kredi kullanabilirmiyiz
şimdi benm kardeşlerimin 650 şer lira 3 ayda bir aldığı maaş var aya böldüğümğz zaman 220 lira yapıyor şimdi bakım aylığıda bağlandı oda 570 lira bu durumda 790 kardeşimin 790 da ablamın maaşı var ama bizim bu maaşlardan başka belgelendirebilecek bi gelirimiz yok bu bardeşlerimin maaşı üzerinden kredi alarak araç almamız mümkün mü

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Üstadım, 2022 maaşı alan zihinsel engelli kardeşinin adına araç alırsan 2022 maaşı kesilebilir. Yeşil kartı varsa oda iptal edilir. Kardeşinin üzerine değilde kendi adına alacaksan o zaman bişey olmaz tabi. Bakım ücreti ve 2022 maaşını teminat göstererek kredi alabilirmisin bilemiyorum. Bankadan bankaya değişir. Gidip sormak lazım...

Tekerlekli Sandalye