Bakım ücretimizi haksız yere kestiler?

alpaçino

Üye
ben %80 sizofrenım ,oglumla yasıyorum anam bakıcı yannız anam babam 1 katta ıkamet edıyo benım ıkametım 2 katta ,gozukuyo,yasaya gore bakıcımın aılemın gelır hesabına bız eklenmemelıyız,sebebı onlar daıresı ayrı benım daırem ayrı elımde vukaatlı nufus kayıt ornegı var oglumla kaldıgıma daır,bu maası anam 2008 berı alıyodu,babamın masına benım 2022 eklemışler,3tl fazla dıye kurum maası kesmış,benım evım ayrı nasıl olurda benım gelırımı 3 aylık maasımı onların gelırıne ekleyıp sonrada gelır fazla deyıp oyle kestık derler,bımere yazdık bımer sorgulamada yaptım kaymakamnlıga aynı gun donuş yapmış ,detayı yazmıyo,ne yapmalıyız tşk

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Kesinlikle yanlış ve haksız yere verilmiş bir karar. Nufus kayıtlarınızda ayrı evde oturduğunuz gözüküyorsa sizin gelirinizi onlara sayamazlar. Peki siz bu durumu SHÇ'e söylediğinizde size ne cevap verdiler?

alpaçino

Üye
ben oglumu gonderdım,shcek gıtmedım su an ruh halım ıyı deyıl ,onlarda ogluma gelır fazla deyıp oyuzden kestık demışler,anam bakıcım,oda gıtmek ıstemıyor,acıkcası zaten sevenımız yok,burada sagcı bı takım sıyasılerın keyfı kararı,ben her zaman ıyı bır baba olmaya çalıştım beynımı kemıren bu şizofren ılletıne karsı koymaya çalıştım,ama insanlar bızım bu parayı almamızı ıstemıyor hele sag goruslu fasıstler,evden dışarı çıkamıyorum,yannız kalamıyorum ,ailemın ustuınde baskı var halıl bey,asırı mılıyetcı kesım ,ve dıncı kesım engel oluyor bıze,

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Siz sağcıyı solcuyu bir kenera bırakında kendi hakkınız olanın peşine düşün. Bir şekilde SHÇ'e gidip maaşın kesilme nedenini net olarak öğrenmeniz lazım.

sinandeniz

Üye
Üye
halil beye katılıyorum maaşınızın kesilme sebebini kesinlikle öğrenip eyer ki gerçekten dediğiniz şekilde olmuş ise en kötüsü mahkeme ye vererek geriye dönük alamadığınız aylıklarıda alırsınız hatta dilekçe ile öğrenmeye bakın sorunu elinizde belge olur ve dava açmanız gerekirse hızlı sonuçlanır

alpaçino

Üye
bugun eve geldıler,sosyal hızmetlerden,kesmışlerdıya,2 kadın memur bırde adam vardı ,evın kapısı çaldı açtım kıtlıydı,anam ve yanında gorevlıler vardı,bız sosyal hzmlden geldık dedıler,,paramız kesıleli,3ay oldu oglum gıttı sormaya,anam gıdemıyo,korkuyo memurlardan,ogluma maaş kırıtellerı fazla demışler,o yuzden kestık,bımere yazdım,benım ikametım ayrı dıye ses yok,kaymakama yazdım ,ıkametım ayrı dıye neyse en sonunda bakanımızada yazdım geldıler,bugun,kapı çaldı açtım ,saat 12 falandı bayan memur dedı babanın maasına zam yapılmış o yuzden kesmışler dedı,anam o kadar çekınıyokı,
beraberız dıyo,memura,oysa yalan ben 2 katta kalıyom o bırıncı katta kalıyo,,berabermısınızx dıyo anama evet dıyo,bana bı sey sormuyola,içerı bıle gırmedıle,ama benım ayrı oturdugumu gorduıle,memurladan bırı dıyakı ,ankara bakanlıga gonderılecek dıyo belkı kabul olur dedı,oburude umıtlenmeyın olmaz dedı,gıttıler hıç bısey yazıp çizmedıler,

Tekerlekli Sandalye