Bakım ücretinde adres değişikliğini bildirmediğimiz için ceza geldi. Ne yapmalıyız?

denizcerrah

Üye
Üye
selamben ocak 2010 istanbula yerleştim evde bakım ücretim için adres için aradım dediler adresler gittiğiniz yere kayıtlıysanız güncelleniyor..bu arada burdan hastaneye raporun süresi için başvurdum dediler hangi kurum istedi resmi yazınız varmı dedim yok o zaman evrak olması lazım dediler.ocak 2011 de evime heyet gidiyor bulamayıncada kota koyuluyor hesabıma aradım heyetteki bayan adres faxlıyacaksınız dosyanız ist intikal edecek dedi.burda bahcelievlere gittik dosyam yok tekrar dilekce faxladım.aradan 2 ay sonra evrak gönderdiler bana dosyanız burdan kapanmıştır istanbuldan tekrar başvurun raporunuz bitmiştir yeni raporlaa başvurun.diye yazı geldi.bu günde bana yeni evrak geldi geriye ödeme evrağı borçlusunuz 7 milyar küsür. ben adresimi yolladım raporumuda kendileri evrak yolamadılar bitmiişş diye şimdide benden bunu isiyorlar durumum yokki asgari ücretliyiz.ne yapabilirim.saygılar

Mehmet Yalçın

Üye
Üye
Anlıyorum durumunuzu şimdi bakın siz şehri degiştirince 15 gün içinde bildirmeliydiniz, ancak 1 yıl sonra bildirmişsiniz anladığım kadarıyla dolayısıyla kurum eğer zamanında bildirseniz maaşı keserdik size 1 yıllık maaş ödemezdik diye düşünüp ceza göndermiş.
Size gönderilen ceza raporunuzun bitmiş olmasından bitmiş raporla ödenen paradanmı dolayımı ortaya çıkmış?

denizcerrah

Üye
Üye
ben şehir değiştiğimde bildirdim heyetle görüştüm bize fax cekin dediler ondan öncede adreste kayıtlımısın dediler evet dedim.tekrar adresimi faxladım telefonla dönüş yaptılar dedilerki dosyanız bahcelievler sosyal hizmetlere gelecek takip edin gitik araştırdık dosya yok ankarayıda aradık dosyanız burda yok dediler.aradan 7 ay geçti eve evrak geldi ankaradan yazmışlarki dosyanız adres değişiminden kapanmıştır tekrar yeni raporla başvurun..şimdide bu geri ödemeyi yollamışlar mademki bizim raporumuz süresi bitiyor neden bildirmiyorlar bize ocak 2010 da gelecek heyet ocak 2011 de geliyor eve ben adresi ist bildirmişim ankaradaki adresime gidiyorlar

Mehmet Yalçın

Üye
Üye
Bu süreçte siz maaşı almaya devam ettiniz anladığım kadarıyla..Çok esaslı bir itiraz dilekçesi yazmak gerekiyor siz adresi degiştirmeyi bildirdiğinizde maaşı kesmeleri lazımdı ama yok kesmemiş maaşı vermişlerse bu sizin sorununuz olmaması lazım ayrıcada rapor bitiminde maaş kesilmesi lazımdı siz biten raporun gününü bilemezsiniz ki kurum takip etmesi lazımdı

denizcerrah

Üye
Üye
heyetteki görevliye diyorumki neden kota koyulmuş maaşa size ulaşmak için diyor ben dedimki ben adresi verdim işlenmemiş hem işlenmesede adres kayıt sisteminde işlenmiş bu adresim resmileşmiş.bana dediki tekrar yollayın adresi bize yolladık marta 2011 de ama bana bir evrak yollamadılarki yeni geldi biri 3 ay önce diğeride borç göndrilmiş şimdi.hastaneye gittik gecen yıl rapor için hangi kurum istedi raporu yenilemeyi evrak varmı dediler dedim yok dediler size evrak gelecek bekleyin..peki nasıl ben yeni rapora süree alacaktım

Mehmet Yalçın

Üye
Üye
Peki hastane size rapor verirse bu rapor geriye dönük rapor olacakmı yada alacağınız rapor sizi bu borçtan kurtaracak mı sordunuz mu kuruma?

denizcerrah

Üye
Üye
rapor bittiği için göndermişler biz adresi bildirdikkizaten heyte dediler fsxlayın dosyanız ist gelecek orda tekrar heyet gelecek inceleyecek uygun görürlerse tekrar dewam edecek..bahcelievlere gittik dosya yok..numara verdiler 15 gün sonra arayın aradık yok dediler sonra kendim gittim baktık yine yok fax cektim bu seferde aradan 2 ay geçti yazı geldi dosyanız adres değişikliği ve rapordan dolayı kapanmıştır.ist tekrar yeni raporla başvurun diye...2 gün öncede boç kağıdı yollamışlar gönderdiğim dilekceyle birlikte.madem öyle mehmet bey rapor dolmuş ben arıyorum bana bilgi veriyorlar neden maaşı durdurmuyorlar bizi bu hale getiriyorlar anlamış değilim

Mehmet Yalçın

Üye
Üye
Peki daha önce bağlı olduğunuz kuruma gitme orda tekrar inceletme şansınız yokmu burda sizin bir suçunuz yokki tamamen bürokrasinin saçmalığı evrak gelmiş gelecekmiş faxmış işgüzar memurların sallama politikasının kurbanı olmuşsunuz gidip adam gibi bir müdüre derdinizi anlatsanız iyi olur diye düşünüyorum

Tekerlekli Sandalye