Bakım ücretinde kişi başı gelir?

ozan2334

Üye
Üye
selamlar ben başka ilde çalışıyorum eşim ve çocuğum bakıma muhtaç olan annemler de ikamet edebilirmi.babam şuan 830 tl alıyor bende 1400tl alıyorum eşim ve çocuğum babamlara giderse bakım ücreti kesilrimi

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Sorudan hiç bir şey anlayamadım. Daha detaylı ve anlaşılır sorunuz.

ozan2334

Üye
Üye
kişi başına düşen gelir

selamlar ben başka ilde çalışıyorum eşim ve çocuğum bakıma muhtaç olan annemler de ikamet edebilirmi.babam şuan 830 tl alıyor bende 1400tl alıyorum eşim ve çocuğum babamlara giderse bakım ücreti kesilrimi. DİYE YAZMIŞTIM..

ANNEM HASTA BABAM BAKIM ÜCRETİ ALIYOR. BEN VE AİLEM BAŞKA İLDE YAŞIYORUZ.
AİLEM ( eşim ve çocuğum) babamların evine giderse (ikametgahlarını alırlarsa babamlara) bakım ücreti kesilrimi babam emekli 830 tl alıyor bende 1400tl alıyorum ( maaş bodrosunda 1050 tl ) bu durumda maaş kesilr mi. birde kişi başına düşen gelire benim maaşım eklenirmi.

Mehmet Yalçın

Üye
Üye
Sorunuz biraz karışık tam anlamadım ama şöyle izah edeyim evde bakım maaşı alan kişiyle aynı evi paylaşan kişilerin gelirleri göz önüne alınacaktır ve kişi başına 423 lirayı geçmemesi halinde maaş kesilmez, ancak maaş alınırken bütün geli ve gider degişiklikleri ile evdeki gelen giden kişilerin bidirimleri kuruma bildirilmelidir.

gnc35

Üye
Üye
annem özürlü bakım maaşı almak istiyorum ben emekliyim annemde eşinden emekli maaşı alıyor bu yardımdan faydalanabilirmiyim

gülümse_hayata

Üye
Üye
Emekli olmanız evde bakım maaşı almanıza engel değil yeterki sağlık raporunuzda ağır özürlü ibaresi olsun ayrıca aylık geliriniz kişi başına bölündüğünde 423TL geçmesin bu kriterler uygunsa maaş için baş vuruda bulunabilirsiniz

Tekerlekli Sandalye