Bakım ücretinde kişi başına düşen gelir azda olsa artığında maaş kesilir mi?

bilgeadam

Üye
Üye
evde 2 kişi yaşıyoruz evde bakım maaşı 7 ay süre zarfında bağlandı daha 3 maaş anca almadan bizim emekli maaşımıza zam geldi tam belli olmasada şu an tam net maaş almadığımdan dolayı tahminim 10 tl lik artış olacak ve bunu bildirim yapmak zorunda kalcam ve 10 tllik sınır aşımı olduğu için zenginler kısmına gircem maaş kesilcek bu maaşın kesilmemesi için ne yapmalı yada nasıl bir yol izlemem lazım yada sınırı az da olsa geçen iptal edilmeyen arkadaşlarımız varmı iptal olmaması için nasıl bir yol izlediniz

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Merhaba, malasef bu konuda yapılacak bir şey yok. Değil 10 TL'lik sınır aşımı 1 TL'ile sınırı aştığı için maaşı kesilen insanlar var. Gelir durumundaki artışı mutlaka bildirmelisiniz. Siz bildirmmeseniz bile SGK otomasyona geçtiği için anında farkedilir. Maaşınıza gelen zammı tam olarak bilmiyorum ama belki 2011 yılının ikinci yarısında bakım ücretlerine yapılacak zamla sınır aşımı giderilebilir.

bilgeadam

Üye
Üye
maaş tahminim torba yasasından dolayı 60 lira zam verdiler 780 olacak fakat her ay 20 lira ile 50 tl arası ilaç kesintimiz var ilaç kesintileri buna dahilmi bilemiyorum şu an ortalama 390 tl fakat asgari ücret ortalaması 400 olcana göre benim maaşa yüzde 4 zam gelse bile yine 10 liralık sınır artışı olacak aslında asgari ücret net 629 lira fakat sosyal yardımı çıkarttıkları zaman 570 e iniyor emeklilerde şu an 33 liralık sosyal yardım var bize gelince dahil oluyor asgari ücrete gelince dahil olmuyor adaletsizlik var resmen

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Zam sonrası tam olarak kişi başına gelir kaç TL ediyor?

bilgeadam

Üye
Üye
emekli maaşımı net olarak nisan ayında alacağım tahminim 780 olacak buda kişi başı 390 yapıyor ilaç kesintileri dahil ediliyormu?

Mehmet Yalçın

Üye
Üye
Hayır ilaç giderleri falan gelirden düşülmüyor evde kişi başına düşen gelir oranı 7.aydan geçerli olmak üzere 400 liraya yükselecek 380 lirayı şuanda geçiyorsunuz öylemi?

bilgeadam

Üye
Üye
tam net maaşım nisanın 17 sinde belli olacak ama gözüken emeklilere 60 lira zam verildiği için maaşım 780 olacak zaten müracaat ettiğimdede sınırdaydı ortalamam sağolsun eve gelen memur çok ilgilendi maaşın bağlanmasında çok emeği var sorun olursa bana gelin dedi bakalım nisan ayının maaşını aldıktan sonra o nederse ona göre hareket edeceğiz biz yeni evlendiğimiz için evde 2 kişiyiz

Tekerlekli Sandalye