Bakım ücretinde tarla ve büyük baş hayvanlar gelire dahilmi?

sefai_74

Üye
Üye
Merhaba Formunuza yeni üye oldum. Nereye ve nasıl yazacağımı tam olarak bilmiyorum. Ancak Evde Bakım Maaşı için gelir kriterlerini tam olarak belirten bir kaynak var mı?
Asıl sorunumuz annem bakım aylığı alırken babamın üzerine olan tarlalar gelir kaynağı olarak gösterilmiş. aksine bize hiç bir getirisi olmayan köy yerindeki tarlalar. ayrıca ahırdaki 3-4 büyük baş hayvanıda gelir kaynağı olarak eklemişler. Babamın maaşı 1550TL civarı. Evde 3 kişi kalıyoruz. Yani ben alttaki maddeyi tam olarak anlayamıyorum.

Raporunuzda ağır engelli ibaresi varsa eve giren gelirin tamamı evdeki kişi sayısına bölündüğü zaman 540 tl geçmiyor ise ayrıca bakılacak kişi kendi bir takım ihtiyaçlarını gideremez haldeyse yani banyo tuvalet gibi bakım maaşı için başvurabilirsiniz.

septik

Editör
Editör
Bahsi geçen açıklama bakım maaşı almak için gerekli şartlar anlamına geliyor.

Engelli raporunuz %50 ve üzeri ağır engellidir şeklinde olması ve engelli kişinin yaşadığı adresteki tüm gelirlerin aynı adreste yaşayan kişi sayısnı bölündüğünde kişi başına düşen miktarın 2014 yılı sonuna kadar 540 tl yi aşmaması gerkiyor.

Bakım maaşı başvurunuzda raporunuz ağır engellidir olsa dahi sosyal hizmetlerden evinize gelecek olan heyetin kanaati önem taşıyor, engellinin yaşamsal işlevlerinden yani zorunlu ihtiyaçlarının bir veya birkaçını yapamıyor ve bakıcıya ihtiyacı vardır, şeklinde shçek heyetinin kanati oluşması halinde bakım maaşı bağlanıyor.

Tekerlekli Sandalye