Bakım ücretini göstererek iki ayrı kredi çekebilirmiyiz?

reya

Üye
Üye
Merhaba öncelıkle arkadaslar..Uzun süredir forumun sessız takipçilerindenım..
sormak istediğim bir soru vardı inşaallah yardımcı olacak bırılerı vardır..
kayınvalıdem 58 yasında %91 özürlü raporu var.Bakım parası alıyoruz...babam vefat ettiği için onun emeklı maasını alıyor ayrıca...
maaşını cektığı bankadan kredi çektik yarısını ödedik..Daha doğrusu maaşından kesiliyor..
Şimdi kayınvalıdem şekere bağlı ılerı derecede alzheımer hastası oldu benım yanımda ben bakıyorum tek başına ayaga bıle kalkamıyor...bakımında gercekten cok zorlanıyoruz...sımdı eşim vasi mahkemesı acacak...

eşim vasisi olarak kredi çekebilir mi? halen kredi borcumuzun olması engel olur mu..şimdiden tesekkur ederım...

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Bunun cevabını en iyi kredi çekeceğiniz banka verir. Zira her bankanın kendine özgü kredi verme şartı vardır.

İsen Buga

Üye
Üye
Vasi olarak onun adına kredi çekemez. Ancak kendi adına çekebilir.

Kredi borcunuzun olması dezavantaj, çünkü bankalar birbirlerinden haberdardır. Kimlik numaranızdan sorgular, ortaya çıkan dökümlere bakarak, doğrusu herşeyi öğrenirler. Ancak burada kredi konusunda net karar veremeyiz. Banka ile görüşmekte fayda var.

reya

Üye
Üye
farklı bankadan değil aynı bankadan eskı borcumuzu düşürerek yeni kredi alabılır mıyız...vasi kredi çekebilir mi kayınvalıdem adına..cevap verenlere cok tesekkur ederım
başlıktakı gıbı bakım maaşını göstererek ıstemıyoruz kredıyı emeklı maasını referans gostererek cektık gene oyle dusunuyoruz...

Mehmet Yalçın

Üye
Üye
Olabilir bankayla bi görüşün bakalım hatta olmazsa çeşitli bankalarla görüşün bakalım ne diyecekler.

İsen Buga

Üye
Üye
olabilir... Ben vasi anladım. Ama emekli maaşınızı göstererek çekebilirsiniz. Eski borcunuzun olması bankayı düşündürür ama vermem demez..

reya

Üye
Üye
Tesekkur ederım arkadaslar...sızden aldıgım olumlu cevaplara bınaen, eşim banka ıle gorusmeye gıttı..Gelişmelerden haberdar ederım inş benim durumumda olanlara yardımcı olmak için...

Tekerlekli Sandalye